FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Van’dan İstanbul’a açılan bir pencere

Nerede o eski kahvaltı sofraları. Annemizin hazırladığı birbirinden güzel ve sevgi içinde harmanlayıp da bizi uykumuzdan eden nefis tatlar. Eskiden miydi? Taze hazırlanmış menemen, kızarmış ekmek, taze yumurta, ev yapımı reçeller ve kaymak, yayık tereyağı ve yanında karakovan bal. Bahçeden toplanan domates biber ve salatalık söğüş ile Ezine’den beyaz peynir, Van’dan otlu peynir, Erzincan’dan tulum peyniri. Tüm bunlar nasıl bir araya gelebilir ki.

Kadıköy’de yeni açılan ModaVan tam da anne sevgisi gibi sıcacık ve içten hazırlamış tatlar sunmak için başlamış işe. ModaVan’da işin içine lezzetten, bol çeşitten başka kriterler de giriyor. İnsan havadar, serin, yeşilin kıyısında bir kahvaltı keyfi yaşıyor. Güne kendini yenileyerek başlıyor.

ModaVan tam da sağlığının değerini bilen ve farklı lezzetler denemeyi seven ziyaretçilerin damak zevkine hitap ediyor. Yöresel ürün yelpazesi bir hayli geniş; jaji, kavut, murtuğa, haşhaş ezmesi, muhlama, kuymak, çemen, helisa ve zahter… Tulum peynirinden eski kaşara, gravyerden çeçile kadar bol peynir çeşidinin yanı sıra gözleme menemen ve reçeller de var mönüde.

Tel: (0216) 418 38 87

AYLİN ÖNEY TAN
www.cumhuriyet.com.tr

(Editör Notu: Aylin Öney Tan‘a Cumhuriyet Dergi‘de yayınlanan mekan tanıtım yazısını Gurmerehberi.com ile paylaştığı için teşekkür ederiz.)

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!