FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Mekanlardan
Posted in

Trabzonlu Nihat Usta 3. Şubesini İstanbul Çamlıca’da Açtı

Posted in

Nihat Usta; 1968’de köfte kokusu aşkıyla başlayan bu hikaye İstanbul’da devam ediyor…Trabzon’da en iyi köfteyi en lezzetli balığı nerede yersiniz sorusunun akla gelen ilk cevabı sizinde şuan söylediğiniz gibi Nihat Usta. 1974 yılından bu yana Trabzon’da hizmet veren Nihat Usta Forum Trabzon’dan sonra 3. Şubesini İstanbul’da Acıbadem Çamlıca Konaklarına açtı.

Çamlıca Nihat Usta; Nihat Ustanın büyük oğlu Volkan Aydın’ın projesi olarak hayata geçirilen 2. Mekân. Volkan Aydın 2. Kuşağa yakışır şekilde tecrübeli, ileri görüşlü ve modern bir işletmeci anlayışına sahip. Babasının yolundan ilerleyen Volkan Aydın da babası gibi mesleğin çıraklığından geliyor. İstanbul’a gelmekteki amacının İstanbul’un birkaç yerinde açılan ve kendileriyle kesinlikle bağlantısı bulunmayan ama Nihat Usta ismini kullanan mekanlardan rahatsızlığı. Madem İstanbul Nihat Ustayı istiyor bizde onlara Trabzon’u getirelim diyerek yola çıkan Volkan Aydın İstanbul’da Karadeniz’in incisi olacak bu mekânı hizmete sokuyor. Mekân Karadeniz’in yeşilliğine yakışır büyüleyici boğaz manzarasının en uç noktasında. Hem midenizi hem gözlerinizi doyuracağınız bu mekânın mutfağında Karadeniz’den ne arasanız buluyorsunuz.

Kayganasından kuymağına, hamsi tavadan çıtlatmaya, saç kavurmadan çöp şişe, burmalı tatlısından, laz böreğine, hamsili pilavından, levrek şişe, ve tabiî ki en usta ellerden çıkan Akçaabat köfteye her damak tadına hitap eden mutfak Karadeniz mutfağının aynası olma özelliği taşıyor. Ayrıca mekan Trabzon usulu kahvaltısıyla da göz dolduruyor. Bilenler iyi bilir Trabzon’da Köfte Nihat Usta’da yenir. Trabzon’a kadar gitmeyelim diyenler için artık İstanbul’da da en iyi köfte Acıbadem Nihat Usta’da yenir.

Kaynak: Food in Life Gastronomi Yayınları