FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Sultanahmet Tabbah Restaurant’tan özel tatlar

Saray sayesinde yüzyıllarca kentin merkezi olan Sultanahmet ve kentin önemli limanlarından Kadırga, kentin geçmişini solumak isteyenlerin ilk durağı. Bu köklü semtte açılan Ottoman Hotel Park’ın terasındaki Tabbah Restaurant ise geçmişin izleri ile bugünün tekniğini buluşturan mutfağı ile dikkat çekiyor.

Osmanlı Türkçesi’nde “aşçı” anlamına gelen Tabbah, hem konumu hem de konseptiyle Osmanlı döneminin izini taşımaya devam ediyor. 2010 yılında hizmete giren Tabbah Restaurant, Osmanlı ve Türk mutfağından seçkin lezzetlerin yanı sıra dünya mutfağından enfes örneklerle de misafirlerini ağırlıyor.

Mutfak ekibinin başında bulunan şef Tufan Akalın, hem aldığı eğitimle hem de farklı ve yoğun lokasyonlarda edindiği tecrübeyle lezzetli tabaklara imzasını atıyor. Bulunduğu konum itibariyle genellikle kültür turizmi için gelen yerli ve yabancı misafirlere hizmet veren Tabbah Restaurant, özel davet ve organizasyonlarda da tercih edilen mekanlar arasında.

Misafirlerini sürekli yenilik ve farklılıklarla karşılamak isteyen Tabbah Restaurant’ın mönüsü mevsimsel değişiklerin yanı sıra, mevsim dışında da değişiklik gösteriyor. Yemeklerde kullanılan ürünler konusunda büyük bir titizlik gösteren adres, yerel malzemeleri ön plana çıkaracak yemeklere mönüsünde ağırlık veriyor.

Deniz ürünleriyle hazırlanan özel yemeklerin ön plana çıktığı mekan, konumu itibari ile balık haline yakın olmasının avantajını kullanıyor. Her balığı ve deniz ürününü mevsimine göre ve en taze şekilde tedarik eden Tabbah Restaurant’ın mönüsünde, Izgara Jumbo Karides ve Levrek Somon Sarma dikkat çekiyor. Bunların dışında özel sosu ile servis edilen Izgara Kuzu Sırtı ise deneyen herkesten tam not alan yemeklerin başında geliyor.

Sultanahmet Camii, Marmara Denizi ve muhteşem Adalar manzarası ile Tabbah Restaurant, haftanın her günü 12:00-23:00 saatleri arasında misafirlerini bekliyor. Özellikle yaz aylarında açılan terası ile kapasitesi 90 kişiye kadar çıkan Tabbah Restaurant’ta, İstanbul’un güzelliklerini eşsiz lezzetler eşliğinde seyre dalabilirsiniz.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!