FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Nişantaşı’nı Kullanma Kılavuzu

Son yıllarda popülerliğini başka semtlere kaptıran Nişantaşı’nda gözle görülür bir canlanma başladı. En havalı barı, mantıcısı, gece hayatı, kafesi, restoranıyla, A’dan Z’ye Nişantaşı rehberi. Nişantaşı bugüne kadar hiç olmadığı şekilde süslenip, yeni yılı beklemeye başladı. Son birkaç yıldır yeni yılı sessiz sedasız kutlayan Nişantaşı, Şişli Belediyesi’nin katkılarıyla 2011’e çok havalı girmeye hazırlanıyor. Kaldırımların genişlemesiyle birlikte başlayan yenilenme operasyonuyla Nişantaşı küllerinden yeniden doğmaya hazır nazır bekliyor. Özellikle Abdi İpekçi Caddesi’ndeki tüm restoran ve barlar yerlerini aldılar bile. Bir ışık seli haline gelen semtte geri sayım başladı. Son yıllarda popülerliğini başka semtlere kaptıran Nişantaşı’nda gözle görülür bir canlanma başlamış durumda. Peki Nişantaşı’nda ne yapılır. Ne yenir, ne içilir, nereye gidiliyor şöyle bir bakalım:

Konak’ın cheesecake’ı Çağrı Büfe’nin tostu
Valikonağı Caddesi’ndeki Çağrı Büfe Nişantaşı’nın simgesidir. Mutlaka gidilir. Konak Pastanesi’nin cheesecake’ni başka yerde bulamazsınız. Tatbak’ın lahmacunu parmak yedirtir. Teşvikiye Saray’ın tavuklu pilavı bölgenin favorisidir. Hünkar öğle yemeklerinin değişmezidir. Ev yemeği denilince Hünkar’dan başkası düşünülemez.

Nişantaşı’nın Beyoğlu’su
Milli Reasürans Çarşısı Nişantaşı’nın Beyoğlu’sudur. Touchdown, Corridor, Aşkk Kafe, Cafe Wien, Zanzibar, On Bar, The Bar ve Melon gibi sayısız iri ufaklı mekanıyla ayrı bir alemdir. Corridor Nişantaşı’nın tek rock barı diyebiliriz.

Brasseire merkez
Abdi İpekçi’de merkez, Ayşem Saraçoğlu’nun önderliğini yaptığı Brasserie’dir. Beymen binasındaki Brasserie’e, mutlaka gidilir. Saraçoğlu’ndan son dakika haberleri alınır.

Kırıntı ve Midpoint gençlerin gözdesi
Kırıntı ve Midpoint gençlerin yemek adresidir. Her zaman Nişantaşı gençliğinin enerjisini hissedersiniz.

İtalyan lezzetleri
Grissini, Mezzaluna gittikten sonra bölgenin en eski İtalyan restoranlarından biri oldu. Öğle yemeklerinde dolup taşar. Mama Nişantaşı’nın yeni İstanbul Doors’un en yeni markalarında biri. İtalyan yemeklerinin yeni adresi. Zazie ilk açıldığı yıl ki havasında olmasa bile, yine Nişantaşı’nın en iyi pizza yapan yeri.

Biber Ergani’nin ikinci evi
Biber, bölgenin en havalı barlarından biri. Kapıda Emre Ergani bekler. Selam vermeden geçilmez. Mahalle barı ambiyansını her zaman korur. Muhabbeti ve piyasası yerinde olan Biber’de akşamüzeri buluşulur.

Niş’te eski şarkılar geceleri
Cafein artık barıyla değil, yemeğiyle konuşulmaya başlanacak. Niş, bugünlerde akşamüzeri canlı müzik yaparak, kulakların pasını siliyor. Aşkın Arsunan ve Blueprint Project grubu salı-cuma arasında canlı performans sergiliyor. Niş canlı müzik sonrası eskiden çok severek dinlediğimiz, yerli yabancı şarkıları çalıyor. Lipsi caddenin tek meyhanesi. Kosta, Çiğdem ve Anıl haftanın beş günü sahnede. Eğlencede, yemek ve içki limitsiz. Salomanje Nişantaşı’nın mahalle barı, bu yıl bol bol konsept partiler düzenliyor.

Nişantaşı’nın tek night kulübü
Sctoch Nişantaşı’nın tek gece kulübü, sabaha kadar açık. Bol bol Türkçe müzik var. Nahide Palas bu kış unuttuğumuz starları sahneye çıkartıyor ve dolup taşıyor. Eğlence kadar bu yıl canlı müzik performanslarıyla büyük ilgi topluyor. Polen Pastanesi, İstanbul’un en yeni mantarını yapıyor. Casita Mantı, Atiye Sokak’ta Etiler’deki gibi 24 saat açık olmasa da, mantı severlerin tek adresi.

7/24 açık kafe Chocolate
Nişantaşı’nın 24 saat açık tek cafe bistrosu Chocolate, sabah kahvaltıyla başlıyor. Sabaha karşıda gitseniz mönüdeki tüm yemekler servis ediliyor. Bir tek çorba yok. Pazı sarmasını deneyin.

Nişantaşı’nın yenileri
Nişantaşı’nın eski, ama yenisi Longtable Supermarket adıyla geçtiğimiz salı günü kış sezonuna girdi. Raflarında neredeyse her ülkeden özenle seçilmiş yemekler var. Salı günü ise markette parti zamanı. Konsept partilerin yaratıcı İzzet Çapa ile salı günleri Supermarket’te bol bol eğlence alacağız.

House Kafe meydanda
House Cafe Abdi İpekçi meydanında Prada’nın binasındaki apart otellerinden sonra House Cafe şimdide burada hizmet vermeye hazırlanıyor. Çok ağır bir mönüsü olmayacak. Meydan şenlenecek. House Cafe yeni yıl öncesi açılacak.

Kaynak: Milliyet Cadde

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!