Mekanlardan
Posted in

Kalena’dan sağlıklı atıştırmalık pestil

Kalena Gıda, Türkiye’nin geleneksel lezzetlerinden olan pestili güçlü bir Ar-Ge çalışmasıyla yenileyerek sağlıklı bir atıştırmalık haline getirdi. Yeni nesil pestillerin geliştirilmesi tam 3 yıl sürdü. Türkiye’de pestil geleneksel olarak üzüm, dut, erik ve kayısıdan yapılırken, yeni nesil pestillerde elma, çilek ve şeftali gibi daha önce hiç pestili üretilmemiş değişik meyveler de kullanıldı. Kalena Gıda tarafından, yıllarca süren ciddi çalışmalardan sonra üretilen yeni nesil pestiller, “% 100 Meyve Pestili” adıyla sağlıklı, modern ve hijyenik ambalajlarda satışa sunuldu. Böylece pestil Türkiye’de ilk defa dilimlenmiş bir şekilde tüketiciyle buluştu, cebe/çantaya girecek bir nitelik kazandı.

Pestil, taze meyveleri değerlendirmek için hazırlanan; enerji, vitamin ve mineral değeri yüksek, beslenme açısından önemli geleneksel lezzetlerimizden biri.

Ancak modernleşen yaşam tarzıyla birlikte yeme alışkanlıkları değişiyor, hazır yiyeceklerin tüketimi hızla artıyor. Çocuklar gibi yetişkinler de besleyici özelliği olmayan, dengesiz beslenmeye yol açan yüksek kalorili ürünlere yöneliyor. Oysa Kalena pestil, özellikle her yaş grubundaki bireylere önerilebilecek, dengeli beslenmeyi bozmayacak sağlıklı ve lezzetli bir atıştırmalıktır.

Kalena pestillerde meyve oranı yaklaşık yüzde 95. İlave şeker, koruyucu, renklendirici ve gluten içermeyen “% 100 Meyve Pestili” oldukça düşük kalorili. 20 gramlık bir diliminde 60 kalori bulunuyor.

Kalena pestiller Carrefour meyve sebze reyonlarında, Macro Center, Migros ve Tansaş’larda ise kuruyemiş reyonlarında, ayrıca seçkin kuruyemişçilerde tüketicilerin beğenisine sunuluyor.