FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Galata’nın kalbinde keyifli bir mekân: robin’s

Açılalı daha bir sene bile olmamasına rağmen başarı çizgisini yakalayan robin’s, konuklarına samimi ve keyifli bir ambiyansta nefis lezzetler sunuyor. Güzel Galata ve boğaz manzaralı mekânın Kurucu Ortağı ve Şefi Le Cordon Bleu mezunu olan Bilal Mert, “Buraya yemek yemekten zevk alanların gelmesini istiyoruz” diyor.

İstanbul’un en güzel tarihi semtlerinden Galata’nın kalbinde konuşlanmış harika manzaralı bir mekân Galata robin’s. Bilal Mert ile abla Mimar Yeşim Kozanlı’nın hayallerinin bir ürünü. Rahatlık, konfor ve samimi ambiyans mekânın öne çıkan özellikleri. Ekip oldukça genç. Yemeklerine gelince.. Londra Le Cordon Bleu mezunu Bilal Mert, çizgileriyle tasarladığı renkli tabaklarda Fransız teknikleriyle Türk yemeklerini sentezleyerek hem Türk konuklarının hem turistlerin damak tadına uygun lezzetler ortaya çıkarıyor. Yemeklerin her biri çok özenle hazırlanıyor. Modern bir mutfak olduklarını belirten Bilal Mert, “Örneğin yeni menümüzde sucuklu kuru fasulye, kabak tatlısı gibi Türk yemeklerinin yanısıra Fransız usulü soğan çorbası ve Marsilya usulü balık çorbası da var” diyor.

“Yemek yemekten zevk alanların gelmesini istiyoruz”
robin’s uzun soluklu, keyifli yemek yemeyi sevenlerin doğru adresi. “Yemek yemekten zevk alanların mekânımıza gelmesini istiyoruz” diyen Bilal Mert, müdavim olan bir müşteri profili oluşturduklarını ve bu yolda yükselen bir grafikle devam ettiklerini belirtiyor. Tüm yemeklerin aynı derecede sevildiğini söyleyen Bilal Mert, Türk müşterilerin genelde et ağırlıklı, yabancı müşterilerin ise sebze ve balık ağırlıklı yemekler tercih ettiklerini ifade ediyor. Yemek müziği ve belirli günlerde DJ performanslar sergilenen mekânda, akşam yemeklerinde 30 kişilik kapasitenin üzerine çıkmamaya özen gösteriliyor. Menüde mevsimine göre ürünler tercih ediliyor, butik yerlerden satın alınıyor ve standart hiç bir zaman bozulmuyor. Yılbaşı gibi özel günlerde havyar, bitter çikolata gibi afrodizyak olan özel ürünler kullanılıyor. Giriş katında menüye göre sürekli yenilenen şarap duvarı bulunuyor. Genelde butik üreticiden yerli şaraplar sunuluyor. Turistler de Türk şaraplarını tercih ediyor. Bistro ve brasserie kıvamındaki giriş katında ise peynir tabağı, şarküteri tabağı gibi sunumlar yapılıyor, kahve, tatlı ve kokteyller servis ediliyor.

European Robins; kızıl gerdan kuşu
Mekân ismini Türkiye’de kızıl gerdan diye bilinen European Robins isminden almış. Robins, İngiltere’nin milli kuşu ve koruma altında tutulan tek eşli bir kuş. Bilal Mert, “Bu kuş bölgeyi sahiplenir ve korur. İsim olarak seçmemizin nedeni bu. Hristiyan kültüründe şuna inanılıyor: İsa çarmıha gerildiğinde bu kuş omzuna konuyor ve kendine has ötüşü ile acılarını dindiriyor. Turuncu rengi de İsa’nın kanından geldiğine inanılıyor” diyor.

Keyifli sohbetimizin ardından özenle hazırlanan ve güleryüzlü personel tarafından servis edilen kuzu ciğerli pazı sarma, istridyeli pırasa, küşleme ve tahinli ceviz kıtırlı ve vanilyalı dondurmalı kabak tatlısını sizler için tadımladık. Tatlarına doyamadık; oldukça başarılı…

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!