FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Şütte Caddebostan

Her ne kadar Fransızca “Charcuterie” kelimesi çoğunlukla sakatat ürünlerini satan yerleri ifade etse de, bizde mezeleri, içkileri veya kahvaltılık çeşitlerini barındıran dükkânlar olarak biliniyor.

Şarküteri deyince ilk akla gelen isimlerden biri ise Şütte. 1918’de Alman Schutte’nin, Türkçe okunuşuyla açılan şarküteri zincirleri Caddebostan, Beyoğlu Balık Pazarı’nın yanı sıra Etiler, Gayrettepe, Yeniköy, Teşvikiye, Kemerburgaz, Florya, Tarabya ve Maslak’ta Şütte ürünleri satan mağazalar yer almaktadır. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Schutte’nin ülkesine dönmesiyle el değiştiren şarküteriyi 1969’dan beri Jifko Eldek işletiyor.

Kâğıthane’de beş dönümlük arazide tamamıyla sağlıklı ortamda hazırlanan ürünler (her türlü salam, sucuk vb. ürünlerin yanı sıra zeytinyağlılar, soğuk yemekler ve mezeler) mağazalara günlük olarak sevk edilmektedir.

En köklü mağazalardan biri olan Caddebostan Şütte 1988 yılından beri müşterilerine güler yüzle hizmet vermektedir. Butik market tarzına dönüşen Şütte mağazaları çoğunlukla salam ve jambon çeşitleriyle tanınıyor. Öyle ki ortalama 50 salam, 10 sosis çeşidi var. Bunun yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerine ait her tür peynir çeşidi bulmak mümkün. Bütün bunların yanında iyi bir şarküteri mağazasında bulunması gereken her tür ürünü Şütte mağazalarında bulabilirsiniz.

Şütte Şarküteri denildiğinde her zaman, sofraların vazgeçilmez lezzetli, sağlıklı, güvenli ürünleri akla gelir. Caddebostan Şütte mağazası her yaş grubunun ağız tadına hitap eden her zaman tercih edebileceği ürünler bulundurmaktadır.

Şütte‘nin en ünlü ürünlerinden bir diğeri ise baget ekmekle hazırlanan karışık sandviçleri. İstenilen ürünler ve özel sosla yapılan bu sandviçlerden yemek için çok uzak semtlerden gelenler bile var. Bunun yanı sıra pek çok makarna, bisküvi veya çikolata çeşiti de satılıyor. Şarküterilerin ağır topları arasında yer alan mezeler, Şütte‘de de başrolde bulunuyor. Biber dolma, Amerikan salatası, tarama, haydari, kadınbudu ve mücver gibi Türk ve dünya mutfağından en seçkin 80 tane meze çeşidi var.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!