FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Şarküteri / Gurme Butikler

Asri Turşucu

Asri Turşucu’nun kuruluşu 1913 yılına dayanıyor.İlk olarak 1913 yılında Vahdet Çelikli’nin babası Asri Efendi tarafından Edirnekapı’da açılıyor. Yıllar sonra babasının yanından ayrılan Vahdet Celikli, zeytin tuzlama ile başlayan baba mesleğini günümüze taşıyor. 1938 yılında Asri Turşucuyu kuruyor. Saraçhane ve Fatih’in ardından geldiği Cihangir meydanda on yıl hizmet veren Asri Turşucu, daha sonra şu an hizmet verdiği Ağahamam Caddesi üzerindeki dükkana taşınıyor. 2004 yılında Vahdet Bey’in vefatının ardından mekanın isletmesini Ailesi devam ettiriyor.

Ürünlerimizin imalatı Bursa’da yapılıyor. Dükkandaki ürünler Gedelek Köyü’ndeki Asri Turşucu’ya ait tarlalarda yetistirilen sebze ve meyvelerden elde ediliyor. En önemli katkı maddelerinden biri olan su da Bursa’nın kaynak suyu.

Ürünlerimizi dogal hazırlamak icin her yaz üç ay kapalı. Haziran’dan 15 eylül’e kadar satış yok.Bu süre, katkı maddesi olarak sadece limon ve tuz kullanılan turşuların olma süreci. Turşu ve malzemeleri gibi acı biber, tatli biber Gaziantep’te ve domates salçaları da Çanakkale’de imal edilen kendi ürünlerimiz.

Comments are closed.