FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Restoranlar
Posted in

Why B Zurna

Posted in

Aynı çatı altında olsalar da Why-B ve Zurna farklı karakterlere sahip ikiz kardeşler gibi. Why-B’de Avrupai tatlar, Zurna’da ise Tike garantili tanıdık bildik lezzetler var. Bu yüzden, özellikle öğle aralarında, Why-B&Zurna’da masa kapmaca oynanıyor. Maslak sınırları içerisinde kahvaltı yapılabilecek nadide yerlerden biri aynı zamanda burası. Why-B açık büfe kahvaltısının yanı sıra menüsündeki tost ve omlet çeşitleri ile bu ihtiyacı ziyadesiyle karşılıyor. Şansınızı soğuk-sıcak sandviçler, makarnalar ya da salatalardan yana kullanacaksanız Why-B’nin çeşit zengini menüsüne göz atın. Sıcak sandviçlerden Steak&Cheese favorilerden. Zaten görüntüsüyle iddiasını belli ediyor. Dana tranç, mantar, çarliston biber, soğan, mayonez ya da barbekü sos, üzerine de erimiş kaşar. Fiyatı 11 TL, boyutuna göre hiç fena değil. Salata menüsünün popüler çocuğu ‘Why-B salata’. Karışık salata, tavuk ızgara, tavuk jambon, dana jambon, kaşar, cherry domates, salatalık, mısır ve  krutonla hazırlanıyor. Hardal sos ile tamamlanan salatanın fiyatı 14,25 TL. Makarnalarda penne arrabiata, spagetti bolonez gibi klasiklerin yanında Why-B’nin tavuk ve dana jambonu bir arada ihtiva eden spesiyali de var.

Gelelim Zurna’ya. İçli köfte, humus, ezme, gavurdağı salatasının ismiyle bile mutlu olanlardansanız Zurna’da yüzünüz hep gülecek. Zira taşfırından çıkma lahmacundan pideden tutun da ızgarada pişen çöp şişe beytiye varana dek her şey iştah kapılarını ardına kadar açıyor burada. Kararsız kalırsanız tanesi 1,50 TL’lik fındık lahmacun ve fındık pidelerle bir açılış yapın. Ardından şişlere, kebaplara yükselin. Menüdeki zurna kebap yabancı gelmesin. Adana kebabın Zurna hali. Porsiyon 14, dürüm 9,50 TL. Tatlı menüsünde Tike’den bağımlısı olduğumuz dondurmalı irmik helvayı 7 TL’ye görmek sevindirici. Why-B&Zurna’nın bir kısmı paravan sistemiyle restoranın kalanından tamamen ayrılabiliyor. Kapalı kapılar ardında kalan kısmında yemeli-içmeli toplantılar, iş yemekleri düzenlenebiliyor.

Tike’nin ilk şubesi olan Tike Levent açılmış. Zaman içinde bu part-time iş, bütün zamanını kapsamış. Tike’nin şu anda yakın zamanda açılacak Kıbrıs şubesi ile birlikte 15 şubesi bulunuyor. Ayrıca Why B markasıyla sandviç ve Zurna adında dağıtım-paket servis restoranları da faaliyette. Tike Restaurant, Türkiye’de her yıl 380 bin konuk ağırlıyor. Bunların genelini Türkler oluştururken de Türk yemeklerini tatmak isteyen yabancılar da oluyor.