FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Türk-Osmanlı Mutfağı

Otantik Anadolu Yemekleri

Otantik Anadolu Yemekleri ilk şubesini Kadıköy Muvakkithane Caddesinde Nisan 1998`de hizmete açtı. Otantik‘i hayata geçirenler İstanbul genelinde yaptıkları uzun araştırmalar sonucunda, Anadolu kökenli insanların memleketlerini, geleneklerini, göreneklerini ve yöresel yemeklerini özleyen ve “Otantik” türü yemek mekanları arzuladıklarını ortaya çıkarmışlardır. Böyle bir girişimi çok iyi bir sonuç verebileceğini gördüler.

İnsanlarımızın yerli yabancı kökenli fast food tarzı yemek mekanlarından rahat edemedikleri aradıkları sıcak ortamı bulamadıkları anlaşıldığından ve bu anlamda gelen yoğun talepler doğrultusunda ilk şubesini Kadiıköy Muvakkithane Caddesin`de açan Otantik; 1 yıl boyunca doluluk ve iş hacmi anlamında yoğunluğunu kaybetmediği için ikinci şubesini Bahariye Caddesinde Nail Bey Sokak`ta Nisan 1999`da açtı. Yine aynı yoğunlukta talepler Rumeli yakasında gelince Mecdiyeköy Profilo Alışveriş Merkezi içinde Mart 2000 tarihinde Otantik`in 3. şubesi açıldı. Daha sonra ise Beyoğlu`nun tarihi İstanbulun her anlamda merkezi olması nedeniyle İstiklal Caddesi Çiçek Pasajı girişinde Aralık 2000 tarihinde 3.5 katlı olarak düzenlenen 4. şubesini açmıştır. 2003 Mart Carreusel Alış ve Yaşam Merkezinde 5. şubemiz hizmetinize girmiştir.

Tüm Otantik şubelerinde ortak olan özellikler yoğun müşteri toplayan nedenler; sıcak ortam, samimi hava, anadolu müzikleri unutulan ağız tatları ile, özlenen yöresel yemekler, aile ortamı sıcaklığı ve güler yüzlü hizmet anlayışıdır.

Comments are closed.