FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Gile Restaurant

Beşiktaş Akaretler’de lezzet sunan Gile Restaurant, Türk mutfağında deneysel tatlar getiren menüsüyle seçkin bir fine dining restoranı.

Yaş üzüm tanesi anlamına gelen “Gile“, şefleri Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak’ın deyimiyle “avangard Türk mutfağı” olarak niteleniyor. 40 kişilik kapasitesi ve kaliteli şaraplarıyla Avrupa yakasının en özel mekanlarından biri olmaya aday. Gile web sitesinde şöyle tanıtılıyor:

İyi bir restoran bütün olarak sadece iyi yemek ve şaraptan ibaret değildir. Önemli olan; bunları hayata geçiren o yapıya, o ruhu veren karakterler ve hikayelerdir…

Bu ana düşünceden yola çıkarak planlanan Gile‘nin mutfağa bakış açısı, içinde bulunduğu coğrafyanın tüm lezzetlerini daha da rafine bir hale getirip, modern bir anlayışla tekrar yapılandırmaktır.

Ekibimiz için “Gile’nin iskeleti” dersek abartmış olmayız. Çünkü sizlere inandıklarımız çerçevesinde bir hizmet verebilmemiz, felsefemizi sizlere yansıtabilmemiz; onların anlayışı, yetenekleri, bağlılıkları sayesinde mümkün olabiliyor. Ekip olarak çalışırken evimizdeki kadar rahat, ailemizleymişçesine mutlu olduğumuzu hissettiğimizde, sizleri de memnun edeceğimizden hiç şüphemiz olmuyor.

Çünkü şuna inanıyoruz; ancak mutlu bir ekip, misafirlerini de mutlu edebilir.

Menünün oluşum ve ortaya çıkma süreci, sanılanın aksine, oldukça zorlu bir süreçtir. Hiçbir yemek, ilk hayal ettiğiniz haliyle tabağa yansımaz. Tekrarlar, mutfakta geçirilen uzun saatler gerekir… Menünün oluşması sırasında yaşanan bu karmaşık dönem, sokaktan, anılardan, hatta arkadaşlarımızdan izler taşır. Ve çoğu zaman, onlar bize ne kadar yardım ettiklerinin farkına bile varmadan, ortaya çok güzel şeyler çıkar…

Gile’de
Küçük bir düğün kokteyli, sosyal bir etkinlik ya da kurumsal bir davet için size Gile‘yi kullanma imkanı sunuyoruz. Konuklarınıza gastronomik bir deneyim yaşatmak isterseniz uygunluk ve fiyatlar için lütfen irtibata geçin.

Evinizde
Eğer aklınızdan geçen evinizde ya da bahçenizde bir yemek ise, Gile deneyimini ve servis kalitesini size getirebiliriz. Bu gibi talepleriniz konusunda görüşmek için lütfen iletişime geçin.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!