Restoranlar
Posted in

Seasons Restaurant

Posted in

Sultanahmet’teki ünlü Four Seasons Hotel bünyesinde hizmet veren Seasons özel dekorasyonu, şık ambiansı ile dikkat çekmekte. Konum olarak her tarafı camla kaplı ortamı yanında, dünya mutfaklarından özel hazırlanmış seçkin menüsü ile öne çıkan bir restoran.

Menüde uluslararası mutfakların ve yerel yemeklerin geniş seçenekleri sunuluyor. Restorana ilk girişte Venedik yapımı Murano avize dikkati çekiyor. Kapının girişinde iki yanda bulunan bronzdan yapılmış alemler var. Şöminenin üzerindeki ahşap kepenk 18. yüzyıl Osmanlı mimarisinin bir örneği.

Seasons Restaurant‘da Akdeniz, İtalyan ve uluslararası mutfaklarının yanı sıra Türk spesiyallerine de yer veriliyor. Mutfak şefi, Mehmet Gök. Pazar brunch’ları 11.30-15.00 arasında şef ve ekibi tarafından hazırlanıyor; brunch kahvaltı menüsünün yanı sıra deniz mahsulleri büfesi, Akdeniz yemekleri büfesi, Türk spesiyalleri, Uzakdoğu köşesi, pasta-risotto köşesi ve tatlı köşeleri yer alıyor. Ayrıca yaz sezonu boyunca Pazar brunch’larında barbekü büfesi de kuruluyor.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0