Şarapevleri
Posted in

Süryani Şarap Evi

Posted in

Süryani Şarap Evi, Hamro dedikleri Süryani şarabının yanı sıra orijinal Süryani yemekleri yiyebileceğiniz otantik bir restoran. Burdaki Nar ekşili salata, Matfuniye ( Süryani Güveci ), Kutle ( İçli köfte ), Süryani Köftesi, Guveyto Mıkaleyto (Peynir Kızartması), Haşo, ( Süryani Perdesi ), Halave ( İrmik Helvası ) ve Ballık Kabak Tatlısı Süryanilerin binlerce yıldır değişmeyen tarifleri ile yapılıyor.

İçinde Bizans dönemine ait orijinal sütunların, bir sarnıcın ve mahzenin bulunduğu tarihi görünümlü bir yer. Süryani yemekleri dışında deniz mahsülleri ve ızgara mönüsü sunan restoranda bir de içinde Süryani isli peyniri, örgü peyniri, otlu peynir, dil peyniri ve mevsimine göre meyve bulunan lezzet dolu bir peynir tabağı söyliyebilirsiniz.

Şarapları Mardin’de geleneksel Süryani teknikleri ile üretiyorlar. Kırmızı Şarapta horoz karası; beyaz şarapta ise mezrone üzümlerini kullanıyorlar.

Süryani Şarap Evi’nde Cümbüş ağırlıklı, ince saz denilen Mezopotamya’dan Süryani müziği ve ara ara Ermeni müziği de dinleyebilirsiniz.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0