FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Cafe Privato Restaurant

Beyoğlu Galata’da tarihi bir binada ağırlıklı olarak Gürcü mutfağı lezzetlerini sunan Privato Cafe, zarif çizgilere sahip dekorasyonu ile farklılığını hissettiren bir mekan.

Zengin menüsünde haçapuri, Gürcü pankeki, pilmeni gibi özgün lezzetleri keşfedebileceğiniz mekanda, ünlü Gürcü şarapları da bu lezzet keşfinize eşlik edecek. Mekana ait özellikler web sitesinde şöyle anlatılıyor…

Privato Cafe adına bakıp yanılmayın. Privato, İtalyanca bir sözcük olmasına rağmen mekan ev yapımı geleneksel Türk mutfağı ve Gürcü mutfağına sahiptir.

1893 yılından kalma bir binanın ruhunu barındırır Privato. Daha mekana girer girmez ateş tuğlaların üzerinde bulunan Roma Kemerleri geçmişe alıp götürür sizi. Privato’nun 10 yıllık bir mazisi vardır. Her köşesinde başka yaşanmışlıklarla dolu. Belki bu yüzden her masa sanki başka bir karakterdir size bu lezzet yolculuğunda eşlik eden…

Mekan sahibi Ekşi Bey’in organik beslenme konusunda hassasiyetini, mekanın iç mimarisinde de görebilirsiniz. 100 yıllık dedelerimizden kalma saatler, eski radyolar, dantelli örtüler, anneanne koltuğu, ahşap masalar ve sandalyeler. Hepsi özenle seçilmiş.

‘Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem, ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı’ demiş Cemal Sürreya. Ne iyi etmiş! Privato cafe özellikle kahvaltısıyla İstanbul’da tercih edilen mekanlardan en ön sırada yerini alıyor. Yerli ve yabancı bir çok lezzet sevenin gözdesi.

Kahvaltının yanı sıra Türk mutfağından seçmelerle öğle ve akşam yemekleri için de vazgeçilmez mekanlardan. Galata’nın ve Galata Kulesi’nin gölgesinde, şarabınızı yudumlayacağınız, kitabınızı okuyabileceğiniz hatta tek başınalıktan zevk alabileceğiniz nezih bir yer.

Birbirinden leziz sek şarap türlerine sahip. Bu lezzetlerden Saperavi üzümünden yapılmış ev yapımı Gürcü şarabını, ev yapımı şarap severlere sunduk.

’Damak zevkine, oturduğu mekanın ruhuna ve “insanlığa” değer veren bir müşteri kitlesine seve seve hizmet veriyoruz’. Afiyetle…”

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!