Şarapevleri

İğdebağları Ganohora Restaurant

Tekirdağ Şarköy’ün İğdebağları köyü, yörenin ünlü şaraplarını doğal tatlar eşliğinde sunan Ganohora şarapevine ev sahipliği yapıyor.

Igdebaglari Ganohora Restaurant2Ganohora Restaurant aslında ekolojik turizm-gezi-etkinlik konsepti çerçevesinde çalışan bir işletme. Konaklama hizmeti ile birlikte sanat, kültür, müzik etkinliklerinin, gezi ve kamp programlarının yapıldığı Ganohora‘da yöresel lezzetleri keşfedebilmeniz mümkün. Özenle hazırlanmış ama abartılmamış bahçesinde, kuş seslerinin bitmeyen senfonileri eşliğinde günün tüm yorgunluğunu atacak bir huzuru bulacaksınız. Yörenin zengin çeşitlikteki şarapları, yorgunluğunuzu alacak sohbetlerinizin damak keyfi olmaya aday.

Igdebaglari Ganohora Restaurant3Yine yörenin leziz etlerinden usta aşçılar tarafından yapılan Satır Et, Kuzu Çevirme ve ızgaralar, günlük balıklar (bazen sizin de tutabileceğiniz), otantik yemekler, gözleme, çiğ böreği, mantısı, karafırında üretilen katıksız köy ekmeği ve börekler, günlük sütler, hemen yakındaki bostanlardan toplanan sebzeler, ağaçlardan toplanan meyveler, bölgenin tertemiz zeytinleri ve zeytinyağları, köyde çıkan kaynak suyundan demlenmiş çaylar, her sabah tavukların altından alınan yumurtalar, yayıkta yapılan ayran ve tereyağı, köyün kadınları tarafından yapılan ev reçelleri, yine bölgede üretilen saf ballar tüm yorgunluğunuzu alacak, yenilenerek haftaya başlamanızı sağlayacak ikramlar olacak.

SHOPPING BAG 0