Restoranlar
Posted in

Porto Venere

Porto Venere‘yi anlatmak için önce şu kelimeleri anlatmak gerekiyor: Penne, pizza, tiramisu…Bu lezzetleri gerçek tadıyla keşfetmek için Porto Venere doğru bir adres. İtalyan mutfağına özgü bu lezzetler, İtalyan bir şef eliyle Venüs limanından kalkıp şehrin göbeğine taşınıvermiş; Nişantaşı’nda Porto Venere‘de buluşmuş.

Geçtiğimiz günlerde Mim Kemal Öke Caddesi’nde açılan Porto Venere Ristorante- Bar- Pizzeria, Nişantaşı’ndaki lezzet duraklarından en yenisi. İki katlı bu hoş mekanın üst katı restorana, alt katı ise bar bölümüne ayrılmış. Restoran bölümünde günün her saatinde yemek ve içecek servisi bulmak mümkün. Jazz, latin ve güncel pop müzik parçalarından oluşan canlı program ise alt katta barda ve sabahın ilk ışıklarına dek sürmekte. Giriş bölümünde yer alan cafede ise günün her saati sıcacık kahvenizi günlük gazeteler ve dergiler eşliğinde yudumlayabilirsiniz.

Adını İtalyan Rivierası’ndaki bir liman kasabasından alan restoran, tam anlamıyla makarna ve pizza cenneti….Akdeniz yemek kültürüne özellikle İtalyan Mutfağı’na özgü lezzetlerin yer aldığı özel menünün mimari İtalyan şef Elio Bevilacqua. Menüde birbirinden seçkin İtalyan tadları; “Fresh pasta” olarak adlandırılan taze makarnalar, birbirinden lezzetli pizzalar, ızgara deniz ürünleri, salata çeşitleri, tiramisudan panna cottaya, limon sorbesine kadar tatlı çeşitleri… Her gün değişen spesiyalleriyle ayrıcalıklı tadlar sunmayı hedefleyen şefin Ege kum midyeleriyle yapılan “Penne Alla Pirata”sını, “Napoli Usülü Pizza”sını, Barolo şarabıyla fırınlanan bonfilesi Arrosto Al Barolo’sını, Mascarpone peyniri ve savolordi ile “Tiramisu”yu mutlaka denemelisiniz. İçeceklere gelince; Türk, İtalyan ve Fransız şaraplarından oluşan zengin bir menü sunuluyor.

Bar bölümünde ise Çarşamba, Cuma ve Cumartesi geceleri canlı müziğe ayrılmış. Jazz, latin ağırlıklı şarkılar eşliğinde sabah 04:00’e kadar eğlenebilir, diğer günler 02:00’ye değin güncel hit parçalardan oluşan DJ müziğiyle keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Restoran bölümü 80-90, bar bölümü ise 120-150 kişiye hizmet verebilen Porto Venere, her gün açık. Yemek servisi 10:00- 23:00 saatleri arasında veriliyor. Fiyatlar; semtin geneline uygun. American Express hariç tüm kredi kartları geçiyor.

Sabah kahvaltılarından öğle yemeklerine, akşamüstü keyiflerinden özel davetlere ve gece eğlencelerine kadar tercih edebileceğiniz Porto Venere, çok yakında gözde mekanlar arasına gireceğe benziyor.

SHOPPING BAG 0