Pizzacılar-Pideciler

Pizza Hut

Pizza Hut efsanesi, 1958’de başladı. Kansas, Wichita’lı iki kolej öğrencisi, bir aile dostlarının tavsiyesi ile bir pizza girişimi başlatmak istiyorlardı. Annelerinden 600 dolar alan kardeşler, elden düşme donanımlarla yoğun bir iş merkezinin yol kavşağında yer kiraladılar. Bu girişimleri sonucunda ilk defa bir Pizza Hut lokantası oluşturarak, dünyanın en başarılı pizza lokantası girişiminin altına imzalarını atmış oldular.

Sonraki kırk yıl boyunca yapılan çalışmalar, bize müşterilerimizin saygısını kazanmamızı ve sektörümüzde uzmanlığımızın tescil edilmesini sağladı. Ürünlerimiz, çok sayıda ulusal düzeyde sürdürülen araştırmalarda birinci sırayı aldı. Yenilikçi girişimci niteliğindeki başarılarımız, Restaurants Business, Fortune ve The Wall Street Journal gibi önde gelen kuruluşlar tarafından övülmeye layık girişimler olarak değerlendirildi.

Bugün Yum Restaurants Inc.’ın bir departmanı olan Pizza Hut, ABD’de 7.200 ve 86 ülkede 30.000’in üzerinde tesis işletiyor. Pizza Hut, faaliyet gösterdiği lokanta ve satış birimlerinin yarısına yakınının sahibi durumundadır. Son 14 yıl içinde “En İyi Pizza Zinciri” değerlendirmesinde on defa Restaurants & Institutions’un müşteri tercihleri arasında birinci sırada değerlendirilen Pizza Hut, 25 milyar dolarlık pizza sektörünün lideri olarak değerlendirilmektedir.

Liderlik konusunda ürün geliştirme ve pazarlama alanlarında öngörülen proaktif yaklaşım, başarılarımızın çok açık bir kanıtını oluşturmaktadır. 1958 yılında ilk kez oldukça ince bir pizzadan başlayan ilk tasarım ile birlikte, ürünlerimizin rafine edilmesi için gösterdiğimiz çabalar sonucunda, müşteri beğenisine uygun yepyeni ürünler geliştirmekte gecikmedik.

Bizler yepyeni bir faaliyet alanı oluşturmak için yola çıkılan 1958 yılından bugüne kadar çok uzun bir yol kat etmiş bulunmaktayız. Mirasımızın bize verdiği güç, kültür ve insanımızla, önümüzdeki yıllarda daha büyük başarıların altına imza atacağımıza inanıyoruz.

Pizza Hut Türkiye

Pizza Hut, Türkiye’ye ilk defa 1989 yılında Galleria şubesi ile geldi. Pizza Hut 2000 yılına kadar Türkiye’de bir Tricon işletmesi olarak çalıştı. Ocak 2000’de Turkent A.Ş. Pizza Hut’ın isim hakkını satın aldı. Pizza Hut şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Muğla Dalaman’da toplam 40 restoranıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0