FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Alem Restaurant

İstanbul’un gece hayatında Nevizade Sokağı çok önemli bir yer tutar. Yazı, kışı başka keyiftir. Dostluklar sokağa taşar, masalarda perçinleşir. İstanbul’un bu renkli sokağı Nevizade’de, keyifli ve damak tadınıza uygun bir yemek vakti geçirmek istediğinizde aklınıza gelecek mekanların en başında alem gelir. 250 yıllık tarihi binayı büyük emeklerle bugüne kazandırıp sizlerin hizmetine sunarken Alem’e bir restaurant, bir meyhane tarifinin çok ötesinde bir anlam kazandırmaya çalıştık.

Özellikle Ege ve Akdeniz mutfağının spesiyallerinin yer aldığı Nevizade tarzı içerisinde geçmişte Rum’lardan kalan meyhane kültürünün de sürdürülmesine çalışılmıştır.

Alem restaurant halk arasında meze türü özel spesiyalleri ile tanınır. Lavinya/termidor/lelavin/tutmaç bu spesiyallerin bir kaçıdır. 1999 larda Arnavutköy’de açılan Budha Restaurant’ın ünlü şefi Rudolph’un yardımcısı Şükrü Usta önderliğinde hazırlanır herşey. Herbiri ayrı damak tadını yansıtan özel mönüsü ile hijyen ve benzersiz ambiansı ile huzur bulursunuz alemde. İstanbul’da çeşitli meslek gruplarına ait entelektüel, popüler, sanatçı, müzisyen ve özellikle yerli, yabancı turistlerin Nevizade’de Alem’e geldiklerinde sokak masalarındaki zaman zaman sıkışık ortamlarda dahi masalar arası bir samimiyet, bir içtenlik, bir hoşgörü mevcuttur insanlar arasında.

Sokak kısmı dediğimiz giriş kat 70 kişiliktir. Birinci kattaki kapalı salonlarımızın tümü 170 kişiliktir. Her akşam yemek eşliğinde türk müziği ile mikrofonsuz olarak dinleyeceğiniz canlı fasıl sizleri başka alemlere götürür. Müzik ve eğlence alemin ayrılmaz bir parçasıdır. Özellikle saat 22:30 dan sonra eğlence doruktadır. Herkes ayakta, eller havada, vur patlasın çal oynasın. Özellikle gençlerin doğum günü partileri ve firmaların toplu iş yemeklerinde tercih edilen mekanların en başındadır Alem.

Türk mutfağının zengin çeşitleri ile et ve mevsim balıklarının süslediği özel mönüler her zaman seçiminize hazırdır.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!