FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

L’angoletto

L’angoletto, İtalyanca ‘küçük köşe’ anlamına geliyor. Sheraton Ankara Oteli bünyesinde hizmet sunan mekan, oteldeki konumundan ötürü bu ismi almış. İtalyan fine dining restoranı olarak niteleyebileceğimiz L’angoletto, Ankara’nın en iyi İtalyan restoranlarının başında geliyor. İtalya’dan gelen uzman kişilerin katkıları ile birlikte Türk mimarlar tarafından dekore edilmiş L’angoletto Restaurant’ta sadelik ön planda. İtalyan mutfağının seçkin lezzetleri ve kaliteli servisi ile Ankaralıların gözdesi.

Dekorasyonda krem ve beyaz renkler ile yaratılan ferah ve yalın atmosfer, duvarlarda ise İtalya’ya ait fotoğraflar dikkat çekiyor. 320 metrekare alan üzerine kurulu L’angoletto Restaurant, otel misafirlerinin yanı sıra Ankara’da yaşayan yerli ve yabancı misafirlerin en çok tercih ettiği mekanların başında geliyor. İtalyan fine dining’in en iyi örneklerini sunan mekan, misafirler için özel olarak hazırlanan aperatif kokteyleri tadabilecekleri barıyla da göz dolduruyor.

L’angoletta Restaurant, sunduğu kreatif lezzetler ile konuklarını İtalya’ya doğru hoş bir gastronomik yolculuğa çıkarıyor.

İtalyan lezzetleri ve kaliteli şaraplar
İtalyan mutfağının her tür özelliğinin yansıtıldığı mönü, 1979 yılında mesleğe adım atan yetenekli ve genç Executive Chef Zeki Açıköz’ün imzasını taşıyor. L’angoletto Restaurant’ın spesiyaliteleri arasında; Izgara Süt Dana Pirzola (Mısır polentesi ve baharat sos ile) Sote Jumbo Karides, Milano Usulü Ossobuco (Safranlı rissotto ile) yer alıyor.

Zeki Açıköz’e göre tipik bir İtalyan yemeği olan Ossobuco Alla Milanese, yani ıspanak ve safranlı pilav ile servis edilen baharat soslu dana incik mutlaka denenmeli. Bresaola Con Salsa Di Olıve E Limone (Kurutulmuş dana eti dilimleri, zeytinli limon sos ile), Pappardelle Con Salsa Di Pollo Alla Cacciatora (Taze erişte dilimleri, tavuklu avcı sosu ile), Sote Jumbo Karidesler (Kerevizli ıspanak yatağı üzerinde baharatlı tereyağ sos ile) ve tatlılardan Kestane Dağı (Kıtır bademler ve krema eşliğinde) de iddialı alternatifler arasında…

Restoranda beslenme uzmanları tarafından özel olarak, uzun yolculuklar sonrası vücudun uyum sürecini hızlandırmak için “Jet Lag” mönüsü de mevcut ve misafirler arzu ederlerse bu mönüyü odalarında da alabiliyor.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!