FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Grissini

Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nin oldukça merkezi bir mevkiinde bulunan Grissini, en özel İtalyan yemeklerini arayanlar için ideal bir mekan. Ilık, güzel havalarda açık olan arka bahçesi, şehrin göbeğinde sakinlik arayanlara huzurlu bir atmosfer sunuyor. Şehrin hareketliliğini sevenler için, kaldırımın üstünde bulunan ön bahçe keyifli bir ortam sağlıyor.

Restoranın kapalı mekanı, farklı oturma düzenlerinden oluşuyor. Orijinal bir ışık sistemine ve bir wintergartene sahip. İtalyan restoranlarının vazgeçilmez parçası olan odun fırını, mekana ayrı bir güzellik veriyor.

İtalyan mutfağının tüm zengin çeşitleri Grissini’de sizi bekliyor. Deri kaplı localar, servis takımları ve tuvaletlerin şıklığı İtalyan zerafetini gözler önüne seriyor. Grissini‘nin cadde tarafında, kaldırımda yer alan ahşap platformu, yemeğinizi yerken Nişantaşı’nda boy gösterenleri de izleme fırsatı veriyor size.

Dört peynirli pizza ve Grissini pizzası favoriler arasında. Grissini pizzasının içeriğinde, somon füme, sote ıspanak, frenk soğanı, mısır, çeri domates, mozzarella ve domates sosu var. Balık çorbası (Zuppa di Pesce), safranlı risotto ile servis edilen fırında süt dana incik, kılıç balığı ızgara, ev yapımı tortellini ve fıstıklı krem brüle şefin tavsiye ettiği lezzetlerin başında geliyor.

Grissini‘de yemekler, Mezzaluna’dan transfer edilen ve İtalyan mutfağı konusunda usta olan şefe emanet. Tekstilci Zeki Ergün’ün sahibi olduğu restoranın işletmesinden, yıllarca Mezzaluna’nın işletmeciliğini yapan Tula Karacalidis sorumlu. Grissini konum olarak Nişantaşı’nın en hareketli yerinde. Akşam yemekleri için mutlaka rezervasyon yaptırmalı. Hatta gündüz de sıra beklemek istemiyorsanız rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!