FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Gazi Köşkü Tesisleri – Köşk Sofrası

Diyarbakır ilimizin ve yöremiz mutfağının seçkin lezzetlerinin sunulduğu KÖŞK SOFRASI yerli ve yabancı konuklarımıza yaz, kış hizmet vermektedir.

Gazi köşkü, 16. yüzyıla ait olan bir Akkoyunlu eseri. Diyarbakır`ın hemen dışında yer alıyor. 16. kolordu komutanı olarak Diyarbakır`a atanan Gazi Mustafa Kemal, çok sevdiği bu köşkte 11 ay kalmıştır. 1937 yılında Diyarbakır`a geldiğinde, köşk sahiplerinden satın alınarak armağan edilmiş. Köşk bugün valilik tarafından müze olarak kullanılıyor… Gazi Köşkü sosyal  tesislerinde geniş bahçesi  ise, Diyarbakır’lılar için iyi bir piknik alanı… Köşkün alt katında havuzlu salonu var. Üst katta nefis bir balkonu var. Oturma odaları ve yatak odası da bu katta yer alıyor. Şehir dışında ama Dicle`ye ve Diyarbakır`a hakim manzarası var. Tesis içerisinde şark sofrası Restourant Düğün Salonu, Spor Tesisleri, Kır Kahvesi, Şark Sofrası, emsalsiz semaver çayıyla Diyarbakır`ın misafirlerini  ağırlayan tesisimiz hizmetinizde.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!