FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Kıraç Mantı

Biz Kıraç Mantı olmak için çok uğraş verdik. Babamızın 1950’den başlayıp 1970 yılına kadar tek başına verdiği mücadeleye bizde katıldık ve lokantacılığı öğrenmeye calıştık. Kıraç Mantı markamız 1987 yılında küçük bir lokantada başladı. Biz bir aileydik, küçük lokantamız ama büyük ümitlerimiz vardı. İnsanlar bizi çok sevdi, ümitlendirdi ve herzaman daha iyiye yönlendirdi.

Bahçeli, Kızılay derken Emek’deki lokantamızı açtık. Biz başardıkça yeni teklifler gelmeye başladı. Belki de Bilkent Üniversitesine davet edilen ilk lokanta bizdik.

Bazı şansızlıklar bizi Bahçeli , Kızılay ve Emek’den etse de Bilkent Üniversitesinde işimize devam ettik. Kiminle sohbet etsek “Şehire geri dönün!” talebi ile karşılaştık. Demek ki bizim yerimiz Ankara imiş.

Artık yeniden şehirdeyiz. Balgat Ziyabey Caddesi 29 numaradayız . Hadi artık, yeniden Kıraç‘ı yaşamak isteyenler: “Biz buradayız!”. Bizde eksilen bir şey yok. Hizmet, güler yüz, kalite kaldığımız yerden devam…

Bizim mantımız, evimizde yaptığımız Anneanne’den öğrendiğimiz, su mantısıdır. Mantıyı sarımsaklı, yoğurtlu, tereyağlı, salça soslu ve nane-sumak kullanarak yemenizi tavsiye ederiz.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!