FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Edremit Cumhuriyet Lokantası

Sadece Balıkesir ve Edremit’in değil, Ege bölgesinin saygın bir geçmişe sahip az sayıdaki tarihi restoranından biridir Cumhuriyet Lokantası. Yunanistan göçmeni 2 ortağın (Ali Sezer ve Hüsnü Bilye) 1910’da Edremit’te açtıkları bu lokanta günümüzde bir asrı devirmiş durumda. 1923’de cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte “Cumhuriyet” adını alan (Önceki ismi “Ali Usta’nın Yeri”dir)lokanta, Türk Osmanlı ve Rumeli mutfağından zengin lezzetleri, geleneksel yemekleri ile dikkat çekiyor.

Menüyü lokantanın işletmecisi Mehmet Ali Gökaslan 40 yıldan bu yana hazırlıyor. Güveç, kuzu tandır, püreli rosto, kuzu çoban kebabı, kadınbudu köfte, yaprak sarma, enginar, ızgara çeşitleri ve döner en sevilen yemekleri. Cumhuriyet Lokantası Edremit Körfezi civarında oldukça ünlü. Onun için de gerek müdavimleri gerekse dışarıdan gelen sayesinde tıklım tıklım dolu. Yer bulmak zaman zaman imkansız hale gelebiliyor. Yemeklerin hepsi çok lezzetli ama kadınbudu köftesi özellikle tavsiye edilmekte.

Cumhuriyet Lokantası‘nda etli, etsiz bütün yemekler Körfezin lezzetli Edremit zeytinlerinde çıkarılan zeytinyağı ile pişiriliyor. Lokantada servis sabah 05:30’da çorba ile başlıyor. Tavuk, mercimek, mantar, paça, işkembe çorbaları insanı güne hazırlıyor. Servis 21:30’a kadar devam ediyor. Mekan Pazar günü hariç her gün açık.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!