Et & Kebap Restoranları

Yusuf Kolcuoğlu Restaurant

Antalya’da lezzet sunan Yusuf Kolcuoğlu Restaurant, Adana mutfağın sevilen kebap lezzetlerini uzun yılların deneyimi ile sunan bir mekan.

Eşsiz lezzetleriyle 1 asrı deviren Kolcuoğlu ailesinin Adana’da başlayan yolculuğu zamanla tüm Türkiye’ye yayıldı. Kolcuoğlu ailesinin yeni nesilleri bu tarihsel geleneği başarıyla devam ettirmekte. Antalya Yusuf Kolcuoğlu Restaurant kendi web sitesinde şöyle tanıtılmakta:

Antalya Yusuf Kolcuoglu RestaurantBabadan oğula en iyi örneklerinden biri olan Kolcuoğlu Restaurant 1910’dan günümüze hizmet vermektedir. Kolcuoğlu Adana’nın Karışayaka semtinde Yusuf ve Şaban Kolcuoğlu kuzenlerin önderliğinde başlayan damak tadı 1946 yılında Adana’nın Karşıyaka Semtinde Seyhan Kebap Salonu olarak devam etmiştir. İsmet Sadi ve Hasan Kolcuoğlu kuzenlerin zincir halkalarını genişleterek 1974 yılından itibaren Kolcuoğlu metrelik Adana kebabının ününü tüm Türkiye’ye yaymışlardır.

Babadan oğula geleneğinin en iyi örneklerinden biri olan Adanalı 3. nesil Yusuf Kolcuoğlu Restaurant 1910 dan günümüze değişmeyen damak tadını Antalya’da sunmaya devam ediyor. 1974 yılında metrelik kebabıyla ünü tüm Türkiye’ye yayılmıştır.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0