Et & Kebap Restoranları

Tavacı Recep Usta

Mekana adını ve ustalığını veren Recep Usta (Recep Budak) 1961 yılında Diyarbakır’da doğdu. Silvan ilçesinde lokanta bulaşıkhanesinde çalışarak restoran hayatına başladı. 1975 yılında kendi lokantasını açarak aşçılığa adım attı. Usta aşçılığa gerdan haşlama ile başladı. 1983 yılında kendi restoranında tavacılık işine başladı. Tava, Kaburga Dolması, ve Gerdan Haşlama’yı başta Diyarbakır olmak üzere Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerine sipariş üzerine gönderen ve tanıtan kişidir.

Diyarbakır’a gelip de Tavacı Recep Usta’da yemek yemeyen kişi sayısı çok azdır. Bu aşırı talep üzerine Recep Usta’yı diğer illere taşıma kararı aldı ve ilk yer olarak Ankara seçildi. Reşit Galip Caddesinde ki yer 18 Şubat 2002’de faaliyete geçti. Nisan 2005 tarihinde İstanbul Suadiye 20 Ağustos 2007’de ise Etiler şubesi açıldı.

Etiler’de bulunan şubesi 3 katlı ve toplamda 350 kişilik kapalı 500 kişilik açık alan kapasitesi vardır. Recep Usta’nın Etiler şubesinde de diğer şubelerinde özellikle tava ve dondurmalı irmik tatlısının tadına mutlaka bakmalısınız.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0