FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Lalezar Türk Mutfağı: Bursa’da Osmanlı Lezzetlerinin Evi

Bursa, Türk mutfağının en zengin ve en özgün lezzetlerini barındıran bir şehir. Bu lezzetleri en güzel şekilde sunan restoranlardan biri de Lalezar Türk Mutfağı. 1976 yılında Bursa Heykel’de mavi köşede (şu anki İş Bankası’nın yerinde) başlayan Lalezar’ın hikayesi, 1984 yılından beri Ünlü Cadde’deki adresinde devam ediyor. 40 yıla yakın bir süredir değişmeyen lezzet kalitesiyle Bursa’nın en gözde restoranlarından biri olmayı başaran Lalezar, Osmanlı mutfağının en güzel örneklerini misafirlerine sunuyor.

Lezzetin Sırrı:

Lalezar’ın lezzetinin sırrı, taze ve 1. sınıf malzeme kullanımı, kendi üretimleri ve özel olarak yaptırdıkları ürünler ve uzun yıllardır uyum içinde çalışan deneyimli ekibinde yatıyor. Yemeklerin lezzeti, kullanılan her malzemenin özenle seçilmesinden ve usta ellerde işlenmesinden geliyor.

Menüde Neler Var?

Lalezar’ın menüsünde haftanın her günü farklı bir lezzetin öne çıktığı ızgara ve zeytinyağlı sebze yemekleri, on-onbeş çeşit geleneksel sulu yemek, 5 çeşit çorba ve sütlü, şerbetli tatlı çeşitleri yer alıyor.

En Meşhur Lezzetler:

Lalezar’ın en meşhur yemekleri arasında Talaş Kebabı, Kuzu Tandır, Kabak-Ayva Tatlısı ve Lalezar Helva geliyor. Talaş Kebabı, ince dövülmüş etin özel baharatlarla marine edilerek fırında pişirilmesiyle hazırlanıyor. Kuzu Tandır ise uzun süre fırında pişirilerek yumuşacık bir hale getirilen kuzu etinden oluşuyor. Kabak-Ayva Tatlısı ve Lalezar Helva ise Lalezar’a özgü lezzetler arasında yer alıyor.

Lalezar Türk Mutfağı, Bursa’da Osmanlı mutfağının en güzel örneklerini tatmak ve unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşamak için ideal bir mekan.

Güncel Bilgiler:

Adres: Ünlü Cad. No: 94/A, Heykel, Osmangazi/Bursa
Telefon: +90 224 223 77 27

Lalezar Türk Mutfağı’nı ziyaret ederek Bursa’nın tarihi lezzetlerine tanıklık edin!

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!