FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Balabankara

Ankara’da yakın zaman önce açılan Balabankara Restaurant, özellikle Eskişehir mutfağının özgün lezzeti Balaban Kebabı ile Ankara’nın yeni bir lezzet durağı oldu. Oldukça şık ve temiz bir mekan olan Balanbankara, ferah ortamı ve büyük bahçesi ile girişte sizi sıcak bir şekilde karşılıyor.

Menüsünde köfte, şiş ve karışık ızgara çeşitlerine sahip olan Balaban‘da vereceğiniz siparişin ardından ilk olarak, masaya acılı ezme ve turşu ikram ediliyor. Ardından gelen mevsim salatası ise malzeme çeşidi, kalitesi ve miktarı olarak göze ve damağa oldukça hitap ediyor. Arzu ederseniz üzerine zeytinyağı, limon suyu ve nar ekşisi de ekleyebileceğiniz salata ile Balaban Kebabının lezzetini yaşamaya başlıyorsunuz.

Balaban, aslen Eskişehir’e ait bir lezzettir. Balaban kebabı, İskender kebabının et ve köfteyle yapılanı olarak tanımlanabilir; ancak bir farkla, pideleri et suyuna batırılıyor, haliyle et suyunu çeken pidenin lezzeti daha güzel oluyor. Köfteler pamuk gibi, lezzetine diyecek yok. Şiş ise gayet yumuşak ve sinirsiz. Altındaki et sulu pideler de nefis.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!