FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Et & Kebap Restoranları

Ali Ocakbaşı

Karaköy’de modern ocakbaşı konsepti ile lezzet sunan Ali Ocakbaşı, muhteşem bir manzara eşliğinde enfes kebap ve ızgara çeşitleri sunan seçkin bir restoran.

Ali Ocakbaşı, Köşebaşı markasının kurucusu Ali Akkaş’ın, kebap algısına farklı bir soluk getirmeyi hedefleyen oğlu Okan Akkaş tarafından işletilmekte. Tarihi Grifin Han’da konuklarını ağırlayan modern ocakbaşı Ali ve eşsiz manzarasıyla teras barı Haliç lezzet severlere eşi az bulunur bir lezzet deneyimi sunmakta. Tarihi yarımada manzarasına sahip restoran, iştah kabartan menüsü ile göz dolduruyor. Özel menüsü ve şık ambiyansı ile lezzet tutkunlarının vazgeçilmez adresi olmaya aday Ali, 2 farklı yemek salonunun yer aldığı, 10 kişilik ocakbaşı ritüelinin de yaşanabileceği özel kömür ızgarası ve servis anlayışıyla hizmet veriyor.

Ali Ocakbaşı’nın spesiyalleri arasında; mekanın da adını taşıyan klasik Urfa ve Adana’dan farklı olarak sunulan Ali Kebap, özel sosunda marine edilmiş, soğan ve etin mükemmel uyumuyla harmanlanan şaşlık, özel tandır fırınında incecik lavaş ile servis edilen uykuluk ve kaburga yer alırken vejetaryenler için de özel meze seçenekleri ve salata alternatifleri mevcut. Formuna dikkat edenler için ise kepekli tandır lavaşı seçeneği de bulunuyor. Tatlı menüsünde dondurma ve tahin ile birlikte servis edilen kabak tatlısı, tadı kadar görünümüyle de baş döndürüyor. Sipariş üzerine kavrularak hazırlanan peynirli irmik helvası ve kebap kültürünün vazgeçilmez lezzeti közde pişirilen künefe de son derece leziz.

Yüksek tavanlı ferah atmosferi, manzarası ve ayrıcalıklı servisi ile ilk andan itibaren konuklarına farklı ve alışılmışın dışında bir lezzet deneyimi yaşatan Ali, her gün 11.30–23.00 arasında misafirlerini lezzet dolu bir yolculuğa çıkarıyor.