Dünya Mutfağı

X Restaurant IKSV

X Restaurant & Bar, İKSV binasının en üst katında yer alıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yeni adresi Şişhane’deki Deniz Palas’ın en üst katına gelen konuklar, İstanbul’un en güzel manzaralarından birinin tadını çıkarıyor.

IKSV X Restaurant BeyogluX Restaurant& Bar’ın tasarımı, İKSV binasının misyonunu devam ettirebilecek, tasarımda öncü ve farklılık yaratan bir mekân olarak Nazlı Gönensay’ın imzasını taşıyor. Tümü özel olarak detaydan bütüne doğru tasarlanan mekânda dar ve geniş açılarla biçimsel ve dokusal deneyimlerle alışılagelmiş normların dışına çıkan mimari bir sentez yaratıldı. Sonuç olarak mekânda İstanbul’un siluetini ve dinamizmini hatırlatan semboller oluştu.

X Restaurant & Bar; asimetrik masalar, sedirler, üçgensel formlarla üretilen bar, zemin ve tavan yüzeyleri, pizza fırınını kaplayan İKSV için özel olarak tasarlanan İznik Eğitim ve Öğretim Vakfı çinileri, kapı kolları ve restoranın adına ve logosuna uzanan tasarım anlayışı ile hayata geçirildi. Gönensay’ın hayata geçirdiği modern ve yaratıcı atmosfer, Güngör Taner’in imzasını taşıyan İKSV Tasarım tabakları ve Paşabahçe’nin özel serisinden seçilen servis bardakları ile tamamlanıyor.

X Restaurant rahat bir öğle, akşam ve iş yemeği için ideal bir ortama sahip. X Restaurant Bar’ın menüsü için Akdeniz mutfağı ağırlıklı dünya mutfağı diyebiliriz. Fakat alışkın olunan klasik borsa lezzetlerinden de görmek mümkün. Geniş bir şarap mönüsüne sahip X’in kavı Türk şaraplarından yenidünya şaraplarına kadar geniş bir yelpaze sunuyor. Spesiyal kokteyller özellikle teras katında daha başka…

X Restaurant Bar’a gelen konuklar, İstanbul’un belki de en güzel günbatımlarından birine şahit olacaklar.

Comments are closed.