FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Dünya Mutfağı

Lokanta

Ünlü şef Mehmet Gürs’ün işletmeciliğinde lezzet sunan Lokanta, özgün ve yaratıcı sunumuyla Türk ve dünya mutfaklarının İstanbul’daki en yetkin temsilcilerinin başında geliyor.

İstanbul Yiyecek İçecek’in kuruluşlarından biri olan Lokanta, Ocak 2003 tarihinde, 200 yıllık geçmişi olan tarihi “Passage de Petit-Champs” ve bugünkü adı NuPera olarak anılan tarihi binada açıldı. Klasik ve Modern yaklaşımın zevkli karışımını yansıtan dekoru ile, Lokanta yabancı basının da ilgisini bir çok kez çekerek, “Istanbul’un mistik havasına” benzetilerek anıldı.

Açıldığı ilk günden itibaren “İyi yemek ve servisi, rahat atmosferi ile birleştirerek keyifli bir ortamda misafirlerine sunmayı hedef edinen” Lokanta, kısa sürede aldığı ödüller ile bu başarısını Türk Gastronomi sektörüne kanıtladı. Ağırlıklı olarak Türkiye, İtalya, Fransa ve Akdeniz mutfaklarının izlerini taşıyan özgün mönüsü ile ünlü olan restoran Pazar günleri hariç hergün, öğlen ve akşam yemeklerinde servis vermektedir.

Yaz akşamlarında da, Lokanta keyifli ortamını ve iyi yemeğini açık hava işletmesi NuTeras’a taşıyarak, misafirlerine İstanbul’un farklı bir yüzü olan Haliç manzarası eşliğinde zevkli anlar yaşatıyor.

Servis saatleri Pazar hariç her gün 12:00-15:00, 19:00-04:00 arasındadır.