FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Dünya Mutfağı

Candido İstanbul

Candido İstanbul, Levent Sapphire AVM‘de İtalya Napoliten mutfağından sevilen lezzetleri sunan yeni bir İtalyan restoranı. Köklü bir tarihe dayanan Candido restoranları, Atlantik’in öte yanında, New York’da başlayan lezzet serüvenini 1 buçuk asıra yaklaşan zamandır devam ettiriyor. Dünyanın birçok yerinde restoran zinciri olan Candido, İstanbul’da da yeni restoranı ile hizmet veriyor. Candido Restoranları kendini web sitesinde şöyle tanıtıyor:

Candido ismi New York şehrinin İtalyan mutfak cemiyet hayatında ilk olarak, 1885 yilinda Bronx bölgesindeki Küçük İtalya’da bulunan Arthur Avenue’de açtıkları aile lokantasıyla duyulmuştur.

Joe Candido “Biz herşeyi babannemizden öğrendik” diyor ve Napoli’de yetişmiş olan aile büyüğünü hayranlık ve saygıyla anıyor

Joe Candido’nun sırrı şöyle açıklıyor; “Tazelik herşeyin anahtarıdır. Hamuru günde iki kere hazırlarım, buzdolabına koymadığım için bütün gün taze kalır. Bu kural buzdolaplarının olmadığı ve herşeyin taze olmak zorunda olduğu günlerden kalmış bir gelenektir. Bütün soslarımız ev yapımıdır ve mozzarella peyniride aynı şekilde evde üretilmistir.”

Kömür tuğlasından yapılmış fırınlarda Candido’nun pizzalari diğer normal tuğla fırınlardan daha kuru bir ısıyla pişirilirler diyor Joe. Neticede daha hafif, doyuruculuğu daha az ve inanilmaz lezzetli bir pizza oluşur ve normalde pizza yedikten sonra oluşan şişkinlik olmadan daha fazla miktarda bu pizzadan yenilebilir.

Candido’lar yapabilir…Micheal Malone”