Restoranlar
Posted in

Cook

Kadıköy’ün Marmara sahilindeki en güzel yeri Kalamış Marina’da yıllardır müşterilene lezzet ve keyifli bir ortam sunan bir mekan Cook Restaurant. Restauran cafe-bar olarak hizmet veren Cook, yaz için bahçesi ve muhteşem manzaralı terasıyla da çok ilgi çekiyor. Kalamış’ta olduğu için hem Kadıköy’ün, Bağdat Caddesi’nin gürültüsünden uzakta, sakin sakin huzur içinde dinlenebilirsiniz hem de kendinizi bir tatil köyünde hissedip günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Dekorasyonunu oluşturan bahçe ahşap döşemeleri, kumaş sandalyeleri ve kocaman şemsiyeleriyle ferah ve huzurlu. Bar kısmı ise oldukça geniş içki menüsüne sahip. Burası herşeyde önce bir restauran olduğundan herkesin keyif alarak sakin sakin, sohbet ederek yemek yemesi amaçlanmıştır. Erken saatlerde şansonlar İspanyolca şarkılar çalıyorlar. Asıl keyif ise akşam üstleri. Moda Burnu’nu ve Adalar’ı gören terasın keyfi zaten en çok güneş batarken çıkıyor.

Cook‘un menüsünde dünya mutfağından seçilen çorbalar, sıcak sandviçler,salata, sıcak ve soğuk başlangıçlar, makarnalar, pizzalar, et ve tavuk yemekleri ve tatlılar var. Balık isterseniz taze levrek, somon ve çipura da her zaman taze olarak mevcut. Deniz ürünlerini seviyorsanız kalamar, midye ve jumbo karideslerle yapılan denizyıldız’ını veya Portekiz usulü karides’i deneyebilirsiniz. Şefin, ana yemeklerden tavsiyesi de Cafe de Paris soslu bonfile, tatlılardan da aşk ateşi (kızarmış dondurma) alırsanız pişman olmazsınız.

SHOPPING BAG 0