FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Circle Restaurant

Avrupa Yakası’nda Boğaz’ın kendini koruyabilmiş ender semtlerinden Yeniköy’de, yıllardır Mualla Hanım Yalısı’nın altında hizmet veren Circle, şimdi yenilenen yüzüyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Üstelik, müdavimlerinin çok iyi hatırlayacağı, Akmerkez S Café’de yıllar boyu unutulmaz lezzetlere imza atmış Metin Sarıer yönetiminde.

Dünya mutfağının çok sevilen örneklerini, maharetli şeflerin elinden tadabileceğiniz, zengin şarap mönüsünden yerli ya da yabancı şarapları seçebileceğiniz Circle’ın çok önemli bir özelliği de uzun bir pasaj gibi karadan denize uzanan ilginç mimari yapısı. Bu özellik, mekanı oldukça ferah kılıyor. Sıkış tıkış mekanlardan bunalmış olan Boğaz sevdalılarına önemle duyurulur. Bu arada ince bir düşünceye değinmeden geçmemek lazım: Deniz kenarındaki masalarda oturmayan misafirler de unutulmamış ve içeriye yerleştirilmiş büyük aynalarla Boğaz manzarası tüm masaların görebileceği bir hale getirilmiş.

İçeride günün değişik saatlerine bağlı olarak müzik seçimi de iyi düşünülmüş. Fransız ve İtalyan müziğinin klasik örnekleri, unutulmayan besteler ve günümüz hafif Akdeniz müziği, mönünün karakteristik özellikleriyle paralellik gösteriyor.

Circle, İstanbul’un “üst üste” eğlence anlayışından sıkılanlar için oldukça iyi bir seçim diyebiliriz.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!