FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Lal Girit Mutfağı

Ayvalık Cunda’nın özgün restoranlarından biri de Lal Girit Mutfağı. Adı üzerinde, gerçek Girit mutfağı lezzetleri sunan bir mekan burası. Girit yemeklerinin genel karakteri olan binbir çeşit ot lezzetini bulabileceğiniz bu restoran, kendisi de bir Girit mübadili olarak Türkiye’ye göçeden bir ailenin torunu olan Emine Elik‘in emeğinin bir sonucu. Temmuz 2003’ de kendi deyimi ile “Uzun çabalar sonunda evdeki tencerelerimi, tavalarımı, yemek takımını ve de set üstü ocağımı getirerek açılışını yaptığı” bu güzel mekan, Emine Hanım’ın yine kendi ifadesiyle “Alaylı bir aşçı olmasının, el lezzetinin tüm hünerleriyle” damak tadına önem verenlerin tüm beklentilerini karşılıyor.

Misafirlerine %100 doğal ürünlerle her şeyin olabildiğince bahçe ve taze olması Lal Girit Mutfağı vazgeçilmezi. Girit usulü yemekler, papucaki, deniz börülcesi, kekikli kuzu, azma, muhliye, istifno, pilaki ve onlarca meze, börek ve tatlı çeşidiyle gerçek bir lezzet cenneti bu keyifli mekan, yemyeşil bahçesiyle ferah bir ortama sahip.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!