Balık Restoranları

Ekşi Restaurant

Bodrum’un içinde; kalabalığın dışında… Halikarnas’taki yeni adresiniz: Ekşi Restaurant. Çini tabakları turkuvaz beyaz hakim dekorasyonunu bütünleyen Ekşi Restaurant; Bodrum’un bildik restoranlarının aksine salaşlığı değil; zarafet ve şıklığıyla öne çıkıyor. Ekşi’nin Lezzeti olarak mönüde sunulan karidesinin tadı ise başka yerde yok…

Halikarnas’ın tam göbeğinde; Bodrum’un en iyileri listesinde başa koşacak yeni bir mekan var artık: Ekşi Restaurant. Turizm ve hizmet sektörünün tanınmış profesyonellerinden Fatih Can Ekşi’nin lezzet ve ziyafet dehası eşi Aydan Ekşi ile birlikte Paşalimanı’nda açtıkları restoranda; beyaz ve turkuvaz renkleri hakim. Bodrum’un bildik restoranlarının aksine salaşlık değil zarafet ve şıklık göze çarpıyor. Çini tabaklardan çatal bıçağına kadar her detay özenle seçilmiş. Ege’den; denizden; doğadan gelen objelerin her biri en sadesinden; en zarifinden bir köşede yer tutmuş.

Sevgiyle donatılan sofralar
Ekşi’nin tüm yemek ve mezelerini Aydan Hanım ve Fatih Bey; birebir kendi elleriyle hazırlıyor; test ediyor, reçetelerini hazırlayıp mutfağa veriyor… Güleryüz ve sevgiyle donatılan sofralarda öğlenleri Ege ve Karadeniz yöresinin tencere yemekleri ikram ediliyor. Akşamları ise Akdeniz ve Ege’nin deniz mahsulleri ile otları başta olmak üzere tüm yöresel lezzetleri; her bir namesi yüreğinize işleyen bir orkestranın enstrümanları gibi birer birer önünüze diziliyor.

Kendi özel lezzetlerini yaratmaya çalışan Ekşi Restaurant’ın mönüsünde mutlaka tadılması gerekenlerin başını Ekşi’nin Lezzeti olarak mönüde sunulan karides çekiyor. Balık pastırması; turşu kavurmaları; Bodrum usulü buğulaması; mürekkepli sübyesi; zeytinyağlıları, otları da Ekşi’ye gitme sebebi olacak çok özel tatlardan. Horyatiki başta olmak üzere Yunanlılara; Ermenilere has etnik lezzetleri de denemek için kendinize bir şans verebileceğiniz bir mekan Ekşi Restaurant. Akşamın rengi Bodrum Kalesi’nin ardından süzüle süzüle suya batarken enfes New York usulü cheesecake’ini ya da tiramisu’sunu tatmak için bir akşamüstü patisserie’sine de mutlaka uğramalısınız.

SHOPPING BAG 0