FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Restoranlar
Posted in

Asansör Restaurant

Posted in

Asansör Restaurant İzmir’in simgelerinden biri. İzmir’in Güzelyalı Karataş mahallesinde bulunan tarihi asansör ve bu asansöre Dario Moreno sokağı kentin görülmesi gereken mekanlarından biridir. Bir zamanlar İzmir Musevilerinin yoğun olarak yaşadığı Karataş mahallesinin en etkileyici binası olan Asansör, Musevi iş adamı Nesim Levi Bayrakoğlu tarafından 1907 yılında inşa ettirilmiştir.

Uzun yıllar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir kuruluşu olarak faaliyet gösteren tarihi eskitemediği bu özel mekan Arpacı Otel İşletmeciliği Turizm Ltd. Şti. tarafından farklı bir kalite ve hizmet anlayışyla yenilendi. Kentin simge yapılarından olan Tarihi Asansör konuklarına Türk ve Dünya mutfaklarının seçkin lezzetlerini her akşam canlı müzik ve eşsiz körfez manzarası ile birlikte sunuyor.

Kapalı 130 kişi, açık 170 kişi kapasiteli restaurant, 60 kişi kapasiteli Cafe Moreno, konuklarına unutulmaz geceler vaat ediyor…140 kişi kapasiteli Ceneviz Meyhanesi ise özel anlar yaşamak isteyenlerin birinci adresi…

4 bölümden oluşan Asansör, Ceneviz Meyhanesi, Ana Restaurant, Cafe Moreno ve toplantı salonu ile bizlere hizmet vermektedir..