FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Restoranlar
Posted in

Alesta Restaurant

Posted in

Alesta Restaurant Anadolu yakasının güzel semtlerinden Kavacık’ta hem dekorasyonu hem de Türk mutfağından zengin menüsü ile ilgi çeken bir mekan. 2002 Haziran ayından bu yana hizmet veren, Alesta Restaurant Pazar günleri hariç haftanın her günü sabah 8:30’dan akşam 20:30’a kadar servis devam ediyor.

Alesta’nın sahibi Serpil Kamaç; aynı zamanda mekanın işletmeciliğini de yapıyor. Restaurant Kavacık Bölgesi’ndeki diğer restaurantlara, salon dizaynı ve oturma planı açısından örnek olacağa benziyor. Dekorasyondaki sadeliğe rağmen koltuk seçimindeki ve aydınlatmadaki ayrıntılar göz alıyor. Ancak hiçbir ayrıntı göz zevkinizi bozacak şekilde abartılı değil. Duvarlardaki tablolar ve diğer dekorlar dikkatimizi çeken diğer süslemeler arasında.

Türk Mutfağı konusunda gayet iddialılar. Zeytinyağlıların ve de ana yemeklerin tadına baktığınız zaman zaten ne kadar haklı olduklarını anlayacaksınız. Alesta’nın spesiyalleri arasında en çok tercih edilenlerin başında, Yayla ve Tire kebabı, Piliç Alesta (mantar ve kaşar ile fırında) ve Alesta Köfte yer alıyor.