Restoranlar
Posted in

Ağa Lokantası

Posted in

1900’lerin başında Ehl-i Tabiat adıyla açılan bu mekanda hergün taze, lezzetli Türk yemekleri çıkartılıyor. Ağa Lokantası, İstanbul’un en önemli yeme içme, eğlence ve kültür merkezi olan Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’ne açılan Sakız Ağacı Caddesi’nde 1920’den bugüne, kuşaktan kuşağa aktarılan bir lezzet geleneğini sürdürüyor.

Aga RestaurantKentin bu canlı ve çok renkli noktası, yılın her döneminde, dünyanın her yerinden gelen insanların buluşma mekanıdır da. İstanbul’a renk veren sanat festivalleri, gösteriler, sergiler, her türlü etkinlik Beyoğlu’nun ve özellikle de İstiklal Caddesi’nin üzerinden akar… Bu caddede adeta “birleşmiş milletler” havası solursunuz: Üzerinde İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, İtalyanca, Arapça, Japonca, Çince ve Türkçe sözcüklerin yankılandığı kaç cadde vardır ki dünyada?

Kentin çok dinli, çok kültürlü yapısının yansımaları da hemen görülür bu caddede. Camilerin yanı sıra, kiliseleri, sinagogları da görmek olanaklıdır. Sokaklarında her dilden şarkıları duyar, her türlü müzik yapan gruplara rastlarsınız. Bir şenliktir Beyoğlu!..

Bu şenliğin içinde lezzetli bir yemek yemenin ve üzerine de bir “black as hell, strong as death, sweet as love” Türk kahvesi içmenin zamanıdır.

Doyurucu porsiyonlar ve uygun fiyat politikasıyla lezzetli, keyifli bir buluşmaya davet ediyoruz sizleri.

SHOPPING BAG 0