Kafe ve Bistrolar

Şair Leyla Bistro

Bistro-Sair Leylaİstanbul’da bar kültürünün özel duraklarından biri de Beşiktaş’ta, adını aldığı “Şair Leyla” sokakta hizmet veren Şair Leyla Bistro. Sıcak bir ortamda şiir gibi bir pub Şair Leyla Bistro, Beşiktaş’ın artık klasikleşmiş ve soğuk publarının tersine sizi sıcak bir ortamla karşılıyor.

Daha kapının girişinde çalışanların güler yüzü ve misafirperverliğiyle soluklanmaya çalışırken masaya gelen sıcak kestane ikramlarıyla mest oluyorsunuz. Beşiktaş’ın tarihi çarşısının en sevimli sokaklarından Şair Leyla‘ya geçtiğimiz günlerde sokağın adını alan bir bistro açıldı. Pub ismini, sokaktan alırken aslında bize bir de 1940’larda Beşiktaş’ta bulunan Şair Rüştü Onur‘un yazmış olduğu ”Şair Leyla Sokağı” şiirini hatırlatıyor.

Mekanda krepler, ızgaralar, makarnalar ve mekâna özel reçetelerle hazırlanan kokteyller ise özellikle tavsiye edilirken; Mojito’sunun ise gidip birebir denenmesi gerek. Sade ve göz yormayan ahşap tasarımı iş günlerinde kafa dağıtmak içinde birebir. Klasik ve modern tasarımın iç içe olduğu mekânda eski model bir sobanın sıcaklığı ve üzerinden hiç eksilmeyen kestaneler ve duvarlardaki şiirler ise ayrı bir atmosfer yaratıyor.

SHOPPING BAG 0