FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Manhattan Cafe

Manhattan Cafe Şişli Nişantaşı’nın en gözde cafe restoranlarından. Özgün İtalyan mutfağı lezzetleri yanında, keyifli ambiansı ile de ilgi çeken bir mekan. Manhattan Cafe, uzun seneler NewYork’ta yaşayıp daha sonra Türkiye’ye dönerek Amerika’daki restoran tecrübelerini burada da devam ettirmek isteyen, Ender Arkun, Güray Yüksel ve Cemal Başturan tarafından Mayıs 1998 yılında Nişantaşı’nda açıldı. 3 arkadaş 20 sene önce okumak için gittikleri New York ta önce okul sırasında NewYork’un tanınmış restorantlarında çalışmış, daha sonra sırası ile Anatolia, Allora, Cavalieri, Tratoria Olio gibi İtalyan Amerikan restorantlarını işletmişler.

Manhattan Cafe yemeklerinden ambiansına, dekorasyonundan servisine New York’ta hemen her köşede bulabileceğiniz tipik bir Amerikan, İtalyan restorantı havasında olup. Girişteki geniş barı ve taş pizza fırını ile restoranın samimi havası var. 90 kişilik cafeyi, sabah 11:30 dan akşam 23:00 e kadar günün her saatinde kalabalık görebiliyorsunuz. Konukları genelde çevre sakinleri, iş adamları, doktor ve reklamcılardan oluşuyor.

Manhattan‘ın mutfağı uzun seneler Amerika’da tanınmış İtalyan ve Amerikan ahçıların yanında yetişmiş daha sonrada New York’ta çeşitli popüler İtalyan, Amerikan restorantlarının ahcı başılığını yapmış Cemal Yüksel tarafından idare ediyor.Yemekte kullanılan bir çok malzeme Manhattan Group tarafından İtalya ve Amerika’dan ithal edilip, sebze, balık ve et gibi ürünler her gün taze olarak alınmakta.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!