FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Kafe ve Bistrolar

Creperie Cafe Bistro

Crepe çok eski bir gelenek, bir tradisyon, ekmek neslinden mayalanmamış bir krep hamuru. Un, süt, yumurta, yağ, tuz, şeker gibi malzemelerin çok zengin ve lezzetli bir karışımı, bir doğa ürünü. Doğa ürünü olarak sağlık ve şans getirdiğine inanıldığı kutsal kitaplarda yer almış ve kutlamaların gözde bir ikramı olmuştur. Paganizm ile sıkı bağı olan Hıristiyanlıkla batı medeniyetlerine taşınmıştır. Günümüzde bütün geleneksel mutfaklarda bulunan crepe çeşitlilikte ve lezzette gelişmiş Fransız ve Çin mutfaklarında yıllardır yerini korumaktadır.

Crepe, hamuru, hazırlanması ve pişirilmesi ile anneden kızına aktarılan bir heyecan, bir maharet ve lezzet sanatı olarak günümüze taşınmıştır. Zaten, günümüze kadar başarı ile gelmesinin sırrı da burada yatmaktadır.

CREPERIE – KREPÇİ

Günümüzde artık bu lezzet, evlerin ve ailelerin dışına taşmış, müteşebbislere yeni bir sektör ve dal olarak fırsat olmuştur. CREPERIE denilen, özellikle krep yapıp satan restoranlar dünyanın pek çok ülkesinde piyasada yerlerini almışlardır.

Şimdi biz de ülkemizde (tescilli marka) CREPERIElerle AKMERKEZ-ETİLER, GALLERIA-ATAKÖY, BİZİM TEPE-ULUS, MİLTA MARİNA- BODRUM’da bu geleneksel tadı ülkemize taşımış bulunmaktayız. Bu lezzeti en doğal ve otantik formülü ile hazırlayıp, yurdumuzun taptaze ürünleri ile zenginleştirerek, tatlı ve tuzlu formülleri ile sunmaktayız. Crepe’ler, Creperie’lerimizde gözlerinizin önünde anında pişirilip hazırlanmaktadır. Zengin tatlı ve tuzlu ürün yelpazemizde 20’den fazla seçenek her an sıcak sıcak, misafirlerimiz için hazır beklemektedir.

Creperielerimizde damak tadınıza uygun mutlaka bir Crepe bulacaksınız.