FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Çinili Cafe

Çinili Cafe Kadıköy’lülerin uğrak mekanlarından. Kadıköylüler Mühürdar Caddesi’nin ortasından yukarıya doğru çıkan sokağı hatırlayacaktır. Tezgahlarda eski kitapların ve takıların satıldığı bu şirin yokuşun biraz ilerisinde sol tarafta üç katlı mavi bir bina gözünüze ilişecektir. Sokağın havasını değiştiren bu keyifli mekanın adı Çinili Cafe’dir. Merdivenlerinden çıkıp kapısından girdiğinizdeki koridorun solunda Çinili’nin simgesi haline gelen Maviş adlı siyam kedisinin en çok sevdiği bölme yer alır. Maviş kırımızı yastıklarda pencere sefası yapan ziyaretçilere daha çok ilgi gösterse de mekanın tadı, eski ahşap sandalyelerde çıkıyor.

Çinili duvarları, eskitme sarı, altı yeşili yeşili olan ortasından ahşap şeritlerin geçtiği üç katlı bir mekan. Özellikle aydınlatma sistemi ve kullanılan malzemelerle bu ortam oldukça sıcak ve samimi hale getirilmiş. İlk katta bulunan küçük bar ve bahçesi ile dışarıda oturmak isteyenler içinde alternatifleri var.

Çinili Cafe menüsünde kendine has tatlar barındırırken, her tür damak zevkine hitap edecek geniş bir menüye sahip. Nescafeden biraya kadar ister soğuk, ister sıcak alkollü veya alkolsüz içecek seçenekleri ile tüm gün hizmet vermektedir.

Çinili özellikle kış aylarında dinleti, resim sergileri ve söyleşilerle konuklarına keyifli zamanlar sunmaktadır. Erkan Oğur, İsmail Hakkkı Demircioğlu, Şirin Pancaroğlu, Okan Murat Öztürk geçen kış etkinliklerden bazılarıdır.

Çinili Cafe keşfetmeyenler için, Kadıköy’de size keyifli saatler sunmak için bekliyor…

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!