Kafe ve Bistrolar

Cafe Peanut

2010 yılı Baharın ilk günlerinde, Beyoğlu’nda özel bir art cafe yaratmak için yola çıktık. Cafe Peanut’ ın oluşumunda aklımızda hep şu oldu; bir mekana gittiğimizde, ne bulmak, ne yemek, ne duymak, ne görmek istiyorsak, hepsini bir arada, tek bir çatı altında, mekanımızda sunabilme isteği.

Cafe Peanut’ ta önceliğimiz; sanatsal faaliyetlerimiz ile bağımsız bir mekanda, menümüz ile fark yaratmaktır. Cafe Peanut etkinlikleri arasında; Şiir Günleri, Müzik Dinletileri, Workshoplar, (Tiyatro, Karikatür, Ebru, Müzik vb.), Sohbet Günleri, İmza Günleri, İnteraktif Tiyatro Gösterileri yer almaktadır.

Sadece Cafe Peanut’ ta tadabileceğiniz yemeklerimiz arasında; Peanut Mantı, Cevizli Tulum Peynirli Erişte, Tavuklu / Vejeteryan Krep, Peanut Burger vb. birçok lezzet yer almaktadır. Menümüzde yer alan tüm köfteler ile mantımızın içi % 100 dana kıymadan, tarafımızca hazırlanmaktadır. Diğer yemeklerimizde ise, kendimizin yetiştirdiği ve mevsiminde toplanmış organik sebzeler kullanılmaktadır.

Cafe Peanut’ ta ağırlamaktan büyük keyif aldığımız misafirlerimiz arasında “Çölyak Hastaları” ve “Gluten Alerjisi” olan kişiler yer almaktadır. Peanut ailesi olarak, içimizde ve etrafımızda bulunan çölyak hastalarının veya gluten alerjisi olan kişilerin, bir cafeye gittiklerinde kahvenin yanında; kek, poğaça, kurabiye vb. ürünleri yiyememenin mutsuzluğunu yaşadıklarını gördük. Cafemizde bu mutsuzluğa son vermek istedik. Mönümüzde yer alan birçok lezzetli yemeği çölyak hastaları için glutensiz halde sunuyor, dilerlerse kurabiye, poğaça vb. ürünleri paket olarak alabilmelerini sağlıyoruz.

Sizleri İstiklal Caddesi’ nde ama karmaşadan uzak bir yere, “Cafe Peanut” a bekliyoruz.

SHOPPING BAG 0