Posted inGenel

Chocoist

Posted inGenel

Chocoist özel el yapımı çikolataları ile tam bir çikolata ve şekerleme butiği. Beşiktaş Küçük Bebek Caddesi üzerinde bir yokuşta bulunan 2 katlı şirin ahşap evi, çikolata butiğine dönüştüren Soley Arı, üst katında birbirinden şık ev yapımı çikolatalar yapıp, alt katında satıyor.

Arı, Juliette Binoche’un başrolünde oynadığı “Çikolata” filmi üzerine bu mekanı açma düşüncesini hayata geçirmiş. Her sıkıldığı an açıp izlediği filmi, ilk izlediğinde kendisinin de böyle bir dükkan açma hevesine kapıldığını da belirtmeden edemiyor. Bu iş için özel bir eğitim almamış olan Arı, çikolata yapımına daha çok evde kendisi ve arkadaşları için başlamış.

Arı’nın hazırladığı çikolatalar arasında truffle’ın (trüf) yeri apayrı. Yeni ürünleri denemekten hiçbir zaman çekinmeyen Arı en son olarak beyaz çikolata ve çilekli trüfü de ürün yelpazesine katmış.

Trüflerinden başka beyaz çikolata, çilek ve büyük parçalı çikolata içeren türleri olan çeşitli brownileri, Turkish Delight, Haremist ve Paradiso Per Dutto gibi üç çeşidi bulunan nugatları da bulunan Chocoist‘de bütün ürünler elle ve tamamen doğal malzemelerden yapılıyor. Soley Arı, çikolatalarının bu kadar lezzetli olmalarını sadece sevgiyle yapılmalarına bağlıyor.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0