Kafe ve Bistrolar

Cafe Firuz Cihangir

cafe-firuz-02Cihangir’in mönüsü ve dekorasyonu ile yenilenen mekânı Cafe Firuz, artık yalnızca akşamları değil öğle yemekleri ve sabah kahvaltıları için de tercih edilen bir yer.

2008’de açılan mekânın mutfağında kullandığı malzemeler de dikkat çekici. Zeytinyağı ve zeytinler Ayvalık yöresinden kendi bahçelerinden geliyor. Hamburger ekmekleri ile köfteleri ise kendi mutfaklarında hazırlanıyor. Hijyen konusunda ise oldukça hassaslar. Reçeller kendi yapımları. Kendine has bitki çayları nostaljik emaye demliklerle servis ediliyor.

Mekânda her gün farklı lezzetleri tatmak mümkün, zengin sabit menülerinin yanında her gün farklı ev yemekleri de hazırlanıyor. Buğdaydan yapılan Firik pilavı, ev yapımı cheesecake’ler, tahinli karamelli özel sufleler mekândaki özel tatlardan yalnızca bir kaçı. Zengin kahvaltı menülerinde ise anne usulü yumurtalı ekmekten tophane simitli tosta, ıspanaklı omletten müsliye, tahin-pekmezli, peynirli mısır ekmekli dört kişinin doyabileceği özel kahvaltılarından pancake ve Ahmet Mümtaz tabağına, croisantlı kahvaltıya kadar aklınıza gelecek her çeşidi bulmak mümkün.

AYLİN ÖNEY TAN
www.cumhuriyet.com.tr

(Editör Notu: Sayın Aylin Öney Tan‘a Cumhuriyet Dergi‘de yayınlanan mekan tanıtım yazısını Gurmerehberi.com ile paylaştığı için teşekkür ederiz.)

One Reply to “Cafe Firuz Cihangir”

  1. Ahsen Erol

    Cafe Firuz tüm güzelliklerin barındığı sımsıcak bir mekan.Ailerin , arkadaşların,dostların her meslek grubundan insanların kahvelerini yudumlarken hasret giderecekleri, duygularını paylaşacakları seçkin bir ortam. En önemlisi Bu sıcaklığı ve güveni mekana yansıtan sempatik, güleryüzlü patroniçeleri.. Yani Yolu Cihangire düşenlere Firuz Cafe ye uğramaları şiddetle tavsiye olunur. Ruhunuza iyi gelecek…
    Ahsen..

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0