Restoranlar
Posted in

7 Mehmet

Posted in

7 Mehmet, gerek tarihi gerekse sunduğu lezzetler ile Antalya’da efsane olmuş bir restoran. Temelini geleneksel Türk mutfağı üzerine kuran bu mekan takdiri haketmekte.

En küçük yerleşim birimlerinden kente kadar sıralanan lokantalarda, yıllanmış ustaların klasik ev yemeklerini görmek mümkün. Ancak bu lokantalar arasında bir tanesi var ki geleneksel lezzetlerini yaşatmak uğruna uzun yıllar mücadele vererek, dimdik ayakta kalmayı başarmış efsane bir isim…

Antalya doğumlu olan Mehmet AKDAĞ, aşçılık serüvenine babasını kaybettikten sonra ailesine destek olmak amacıyla küçük yaşlarda başlar. Yaşıtlarının kara tahtaya yazı yazmaya çalıştığı yıllarda o, üzerinde mutfak önlüğü, elinde kepçesi ve babası yerine koyduğu ustası Hacı Hasan‘la gelecekte bir marka olacağından habersiz bu hayat okulunda staja başlar. Stajını başlattığı bu alaylı mektebinde önceleri sağa sola koşturan, yardım eden, gözlemleyen Mehmet‘in bir zaman sonra fark edilir ki kendisi gibi lezzetleri de büyümüş, çıraklıktan kalfalığa terfi etmiştir.

Comments are closed.

SHOPPING BAG 0