Yılbaşına çok az kaldı ve yılbaşı yemekleri neler olacak karar vermeye başlamanız gerekiyor. Aksi halde bir anda kendinizi bir kaosun içinde bulabilirsiniz. Sizin için biz de bir yılbaşı sofrası hazırlamak istedik ve her bölümden bir adet yemek ekledik.

Umarız beğenirsiniz.

Mezesiz olmaz: Girit Ezmesi


Bu güzel ezmeyi bir kez tadan misafirleriniz bir daha asla unutamayacaklar. İçindeki fıstığıyla, ceviziyle, zeytinyağıyla tam bir afet.

Girit ezmesi tarifi

Biraz da atıştırmalık: Nachos


Yunanistan’dan dosdoğru Meksika’ya gidiyoruz ve damak zevkimize göre acısız ya da acılı nachoslar hazırlayıp afiyetle yiyoruz. Üzerine dilerseniz çedar sos da dökebilirsiniz.

Nachos tarifi

Geçelim ana yemeğe: Viyana Usulü Şinitzel

viyana usulü şinitzel
Viyana’ya gidip biraz da Avusturya havası alalım diyoruz. Ne dersiniz? Madem masamızı da kurduk artık. Tavuk değil dana eti ile yapılan bu şinitzele gerçekten bayılacaksınız.

Viyana usulü şinitzel tarifi

Güzel de bir salata: Ezme Salatası


O kadar da Avrupai olmaya gerek yok diyorsanız tabii ki efendim, buyrunuz ezme salatanız. Afiyetle kaşık kaşık alıp tabağınızdan afiyetle yiyiniz.

Ezme salatası tarifi

Gelelim mi tatlıya: Çikolatalı Fudge


Kapanışı güzel yapalım diye düşündük ve yoğun çikolatası ile sizi keyiflendirip yeni yıla pamuk gibi girmenizi sağlayacak o güzel tatlıyı bulduk.

Çikolatalı fudge tarifi

Leave a Reply