Dünyaca ünlü geleneksel İtalyan ev yapımı dondurmacısı Ciao Gelato İstanbul Ortaköy’de açıldı. Ciao Gelato dondurmaları, Avrupa’daki tek tescilli dondurma okulu olan “Scuola Di Gelateria Italiana” dan sertifika alan İtalyan ustalar tarafından üretiliyor. Italyan ustaların sırrı ise; hiçbir katkı maddesi içermeden, doğal malzemeler kullanarak en sağlıklı ve en lezzetli dondurmaları üretmelerinde yatıyor.

Ciao Gelato dondurmaları sadece taze ve mevsimlik meyvalar ile üretiliyor. Orta Amerika’dan ithal edilen enfes kakao ve kahve çekirdekleri özel olarak seçiliyor. Ciao Gelato dondurmaları herhangi bir katkı malzemesi, renklendirici, aroma ve bitkisel yağ kullanılmadan günlük süt ile hazırlanıyor.

İtalyan fior di latte, pistacchio ve tramisu gibi klasik lezzetlerin yanısıra yaratıcı lezzetler kategorisinde zencefil, lavanta, fesleğenli limon, damla sakızı gibi farklı çeşitlerle damağımızı tatlandırıyor. Ayrıca Türk damak tadını italyan lezzetlerle sentezleyecek olan hurma, kuru incir, kuru üzüm, tahin ve bal kaymaği çeşitlerini de Ramazan ayı boyunca denemek mümkün. Çikolata hayranlarına lavanta&biberiye, paprika&nane ve nutella çeşitlerini kaçırmamalarını tavsiye ederiz.

Leave a Reply