Geleneksel Japon mutfağının İstanbul’daki en yeni temsilcilerinden biri olan Miyabi Sushi, özellikle Uzakdoğu yemekleri konusunda seçkin mekanları tercih edenler için eşi az bulunur adreslerden biri.

Miyabi Sushi Akatlar3Miyabi’nin kelime anlamı, Japonya’da belli bir düzeye ve ustalığa gelmiş sushi aşçılarına verilen “sashimi bıçağına” verilen isimmiş. İsminde taşıdığı bu geleneği, aynı ustalıkla menüsüne de yansıtan bu özel restoran, yemeklerin sunumundan mekanın atmosferine, ayrıcalığını hissettiriyor. Bu özelliği ile tanınmış isimlerin de uğrak mekanı olmayı başarmış kısa zamanda. Japon mutfağı konusunda İstanbul’un 2 önemli restoranı Mori ve Ioki‘de deneyimi olan, 3 girişimcinin çabası ile kurulan Miyabi Sushi‘de “teppanyaki” lezzetlerini de tadabileceğiniz, bizim ocakbaşına benzeyen teppanyaki tezgahı da var.

Beşiktaş Akatlar’da lezzet sunan restoranın sadece Japon mutfağına bağlı kalmayan, örneğin İtalyan mutfağına da dokunan “levrek carpaccio” gibi deneysel tatları var. Ağırlıklı olarak menüsünü Japon mutfağı üzerine kuran Miyabi Sushi, sushiden tempuraya ustalıkla hazırlanan Japon lezzetleriyle iddialı. Sushi tutkunlarını sashimi, nigiri, maki, roll ve daha birçok seçeneği ile mutlu edecek olan Miyabi Sushi, İstanbul’un en nitelikli Japon restoranlarından biri konumunda.

Leave a Reply

  1. Miyabi Sushi ile Japon mutfağına yolculuk

    […] ve şık dekorasyonuyla Akaretler’de hizmete giren Miyabi Sushi Japanese Grill Bar, Japon Mutfağı’nın en iyi örnekleri ve özgün tatlarıyla lezzet tutkunlarının ve bu […]

  2. Miyabi Sushi’den catering menüsü

    […] mutfağının iddialı isimlerinden Miyabi Sushi& Japanesse Grill Bar, Şubat 2014’de Akatlar’da açtığı restoranın ardından şimdi tüm lezzetlerini catering […]