FREE WORLDWIDE SHIPPING OVER $100

LAST CALL: LOWEST PRICE GUARANTEE 50% OFF. EXPLORE

Zarifi

Zengin şarap kavı ve İstanbul mutfağının binbir çeşidini barındıran menüsü ile açıldığı günden beri azalmayan bir ilgi odağı olan Zarifi kendi tanımlarıyla “Zarif bir meyhane“. Eski İstanbul’a dair zarif unsurları barındıran mekan, daha ona ulaşırken bu inceliği, zerafeti size sunuyor. Taksim Meydanı’ndan aşağı doğru indiğinizde Pera’nın dokusunu taşıyan labirent sokaklara girersiniz. Pera yüzyıllar boyu, değişik kültürleri kucaklayan bir semt olmuştur. Bu azınlıklar içinde; Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşayan Bizans asıllı Yunanlılar, Antakyalı Hıristiyanlar, İspanya Yahudileri, Beyaz Ruslar, Ermeniler, Cenevizliler ve Venedikliler önemli bir yer tutmaktadır. Zengin ve renkli bir kültür mozaiğini teşkil eden insanlar yüzyıllar boyu Pera’da yaşamış ve kaynaşmışlardır.

Bu muhteşem doku günümüzde darmadağın olmuş olsa dahi geride çok dilli bir hayatı, zevkli bir mimariyi, içinde taverna kültürünü barındıran zengin yeme içme ve eğlence geleneğini bu şehre hediye etmiştir. Zarifi‘nin dekorasyonu, yeme içme ve müzik konsepti oluşturulurken, Pera’ya karakterini veren bu miras, bu kültürel bereket dikkate alınmıştır.

Zarifi sadece bu özel tatları ile değil, zengin şarap kavıyla da gurme damaklar için ilgi çekicidir. Dünyanın tüm ülkelerinden değişik şarap alternatifi sunulan kavında Anadolu’nun seçme üzümlerden yapılan şaraplar dahil, dünyaca ünlü Fransız, California, Şili, İtalya, Afrika, Portekiz ve Bulgar şaraplarının en iyi örneklerini bulmak mümkün.

Picture of Gurme Rehberi

Gurme Rehberi

Türkiye'nin En Kapsamlı Yeme - İçme Rehberi. Dikkat! Yüksek oranda yemek aşkı içerir❤ Karın guruldamalarından #gurmerehberi bizzat mesuldur

About Me

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Son Yazılar

Bülten Üyeliği

Lezzet dolu haberler için bültenimize hemen katılın!